25 lipca 2022

Papierowe pieski – praca przestrzenna

60 min. Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kto nie lubi patrzeć w wielkie, wierne psie oczy? Chyba nikt nie mógłby się oprzeć pełnemu ciepła spojrzeniu psiego pupila. Dzisiejsza praca pozwoli Wam na stworzenie uroczej gromadki radosnych zwierzaków, które rozweselą każdego fana tych czworonogów.

Użyte materiały:

Etap 1

Z kolorowego bloku technicznego wybieramy kolor, w jakim chcemy mieć naszego pieska. Kartkę przecinamy wzdłuż na pół i jedną z części sklejamy w tubę. Gdy klej wyschnie, składamy tubę tak aby linia zagięcia znajdowała się około 5–6 cm od linii klejenia i powtarzamy to samo po drugiej stronie. Powstaje w ten sposób kształt mostka.

Etap 2

Z drugiej połówki kartki odcinamy trzy paski o szerokości 1,5 cm. Dwa z nich zaokrąglamy na końcach i przecinamy na pół, zaginamy prostą końcówkę i przyklejamy do naszej bazy: dwie zgięciem do góry, a po drugiej stronie dwie zagięciem w dół. Z ostatniego paska wycinamy trójkąt, który będzie ogonkiem naszego pieska, i przyklejamy go z tyłu bazy.

Etap 3

Pozostałą część kartki zginamy na pół i sklejamy. Zaokrąglamy rogi – będzie to głowa naszego pieska. Na czerwonej kartce z bloku drukujemy bądź rysujemy kształt języków. Wycinamy jeden język i zaginamy jeden z jego końców, a następnie przyklejamy do głowy, poniżej połowy jej wysokości. Z pozostałych ścinków wycinamy uszy i przyklejamy je u góry głowy.

Etap 4

Rysujemy pyszczek pieska. Można się tu posłużyć wyobraźnią albo skorzystać z naszych przykładów. Grubą końcówką markera kolorujemy oczy i nos na czarno; nie zapomnijcie o dorysowaniu ząbków. Jeżeli chcecie, można na piesku domalować również łatki. Na języku rysujemy małe kropeczki, a na tylnych łapach poduszeczki. Białym markerem dorysowujemy białe błyski w oczach i na języku.

Etap 5

Przyklejamy głowę do tułowia… i nasz piesek jest gotowy! Zachęcamy Was do poeksperymentowania z kolorami, kształtami uszu i pyszczkami psiaków.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon