26 lipca 2022

Wesołe pszczółki – wyklejanka

45 min Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Bzzz! Bzzz!

Lubicie prace związane z różnymi owadami?

A może macie jakieś ulubione?

My uwielbiamy pracowite pszczółki-zapylacze, więc zapraszamy Was do zrobienia wspólnej pracy plastycznej!

Co będzie potrzebne:

Etap I

Na żółtej kartce szkicujemy 14 jednakowych sześciokątów. Możemy pomóc sobie linijką albo narysować je odręcznie. Całość wycinamy.

Etap II

Na pozostałej części żółtej kartki rysujemy dwie pszczoły. Zaczynamy od narysowania kółeczek, następnie dwa kształty w kształcie kropelek będą skrzydełkami i tułów koniecznie w paski! Korzystając z czarnego markera obrysowujemy kształt i kolorujemy paski. Skrzydełka malujemy na biało albo (jak w naszym przypadku) na srebrno. Doklejamy w odpowiednim miejscu oczka, dorysowujemy tez ostatnie detale: uśmiech i czułki na głowie. Tak przygotowane owady wycinamy.

Etap III

Na białej kartce rysujemy kredkami kawałek gałęzi wraz z listkami. Możecie zdecydować się jak my na prostą gałązkę albo popuścić wodze fantazji i narysować gałąź z większą ilością zieleni i mniejszych gałązek. Pamiętajcie tylko, aby zostawić na kartce miejsce na plaster miodu!

Etap IV

Wycięte sześciokąty układamy w kształt plastra miodu, układając jeden obok drugiego w rzędach. Gdy jesteśmy zadowoleni z kształtu, przyklejamy go do kartki. Obok doklejamy również nasze pszczółki.

Praca jest gotowa.

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon