25 października 2023

Girlanda na Halloween

30 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Łańcuchy z papieru kojarzą nam się przede wszystkim z choinką i świętami Bożego Narodzenia. A gdyby tak zrobić łańcuch z naszych ulubionych halloweenowych postaci? Kto się oprze hrabiemu Drakuli lub uroczemu Frankensteinowi?

Do zrobienia girlandy łańcucha będą nam potrzebne:

Etap 1

Z bloku kolorowego Fiorello wybieramy interesujące nas kolory papieru; w przypadku naszych postaci będzie to pomarańczowy, zielony, jasnofioletowy i czarny. Wycinamy z nich paski papieru  o szerokości przynajmniej 3 cm. Dodatkowo paski tej samej szerokości wycinamy z czarnego papieru.

Etap 2

Czas na przygotowania naszych postaci.

DYNIA HALLOWEENOWA  Z zielonego papieru wycinamy ogonek i liść z dyni, przyklejamy go do paska, dorysowujemy elementy dyni – oczy, nos i buzię.

FRANKENSTEIN  Z zielonego papieru wycinamy uszy oraz włosy, które następnie przyklejamy, doklejamy oczy, dorysowujemy elementy twarzy.

HRABIA DRACULA  Z fioletowego papieru wycinamy elementy Drakuli: uszy, włosy oraz zęby – przyklejamy je do fioletowego paska. Rysujemy elementy twarzy, doklejamy oczka.

Etap 3

Paski z postaciami sklejamy w obręcze, na zmianę z paskami czarnymi, które są naszymi łącznikami, tworząc w ten sposób łańcuch.

Praca gotowa! Możecie wykonać dowolnie długi łańcuch, tworząc więcej postaci. Życzymy udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon