30 października 2023

Listki kolorowe – jesienna wyklejanka

45 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kiedy jesienny wiatr zrywa z drzew ostatnie kolorowe liście, to myślę o tym, że cudownie byłoby zatrzymać na małą chwilę czas, niech będzie jeszcze – kolorowo, bajkowo, magicznie… Jednak czasu nie da się zatrzymać, nawet na krótko, ale możemy uwiecznić chwilę na kartce papieru. Zostańmy plastycznymi czarodziejami i wyczarujmy wspólnie zaklęte w bezruchu barwne, niezwykłe listki, które tańczą z jesiennym wiatrem. Zapraszam serdecznie do wykonania bardzo prostej pracy plastycznej z ostatnimi jesiennymi listkami w roli głównej.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od narysowania na białej kartce formatu A4 kolorowych „kręciołków” –  rysowanych spiralek wypełniających kółka wielkości większych i mniejszych listków. Podpowiem Ci, że „kręciołki” cudownie rysuje się przy ulubionej muzyce poważnej.

Etap II

Wszystkie kółka – listki wytnij nożyczkami dekoracyjnymi, a następnie przyklej klejem biurowym na kartkach z bloku technicznego o różnych kolorach. Czarną kredką dorysuj przy każdym listku ogonek i unerwienie, następnie nożyczkami dekoracyjnymi wytnij ponownie listki z niewielkim marginesem kolorowej kartki. Ogonki listków wytnij zwykłymi nożyczkami, również pozostawiając mały margines.

Etap III

Na czarnej kartce z bloku technicznego o formacie A3 ułóż kompozycję z wyciętych listków (zrób to tak aby listki miały ułożone w różnych stronach ogonki) i przyklej klejem biurowym. Kredkami o jasnych kolorach narysuj od ogonków listków do górnej części kartki zakręcone przerywane linie, imitujące drogę, jaką pokonały listki spadające z drzew, po czym zatrzymały się na kartce zaklęte w bezruchu.

Praca przedstawiająca wirujące na wietrze bajkowe listki gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon