31 października 2023

Wesołe żołędzie – praca 3D

60 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Ludziki z kasztanów i żołędzi to klasyczne dekoracje wykonywane o tej porze roku przez niemal wszystkie dzieci. Kasztany, żołędzie, kolorowe listki, patyczki, szyszki, koraliki z jarzębiny to doskonałe materiały do stworzenia wielu interesujących prac plastycznych. Uzupełnieniem tych jesiennych dekoracji mogą być wykonane z szarego papieru wesołe żołędzie. Zapraszam serdecznie do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Wykonanie pracy rozpocznij od wycięcia i odrysowania ołówkiem na szarym papierze szablonu żołędzi (dwa takie same elementy do wykonania jednego żołędzia) i listków. Możesz oczywiście narysować żołędzie samodzielnie, szablony to tylko propozycja. Wytnij z szarego papieru odrysowane od szablonów żołędzie.

Etap II

Zepnij ze sobą zszywkami po dwa żołędzie, spinając je dookoła (zszywka obok zszywki) do momentu, aż powstanie niewielki otwór między spinanymi częściami. Przez powstały otwór wypełnij żołędzia skrawkami papieru, tak żeby zrobił się pękaty, następnie zepnij do końca. Zrób tyle żołędzi ile zechcesz.

Etap III

Listki i żołędzie pomaluj z obu stron zieloną temperą, kapelusiki – ciemnozielonym kolorem, brzuszki – jasnozielonym kolorem. Pomaluj najpierw jedną stronę, po wyschnięciu pomaluj drugą.

Etap IV

Z jednej strony żołędzia przyklej duże ruchome oczka. Czerwoną kredką narysuj uśmiech i owalne policzki, nosek, na kapelusiku narysuj falbanki. Kapelusik posmaruj klejem uniwersalnym i przyklej kolorowe cekiny.

Z drugiej strony narysuj zamknięte oczka, nosek, uśmiech, policzki, falbanki. Brzegi pomalowanych na zielono listków pokoloruj delikatnie jesiennymi kolorami: czerwonym, żółtym, pomarańczowym, ciemną kredką obrysuj ich kontury. Listki przyklej klejem uniwersalnym do kapelusików.

Wesołe żołędzie gotowe.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon