31 października 2023

Mapa Polski na Dzień Niepodległości

45 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzień Niepodległości to bardzo ważne święto, uroczyście obchodzone w całym kraju 11 listopada. W tym tutorialu pokażemy Wam, jak przygotować piękną mapę Polski w barwach narodowych, idealną do wykonania przez dzieci w różnym wieku z okazji Dnia Niepodległości. To wspaniałe zadanie, które pomoże dzieciom lepiej poznać geografię swojego kraju i uczcić ważne święto narodowe. Gotowi? Zaczynamy!

Do wykonania pracy będą potrzebne:

Etap 1

Przygotowany przez nas szablon konturu Polski możesz znaleźć w tym tutorialu. Polecamy, aby wydrukować go na kartce z bloku technicznego, aby podłoże naszej pracy była sztywniejsze. Wycinamy kształt Polski, pilnując aby jak najdokładniej trzymać się linii. Jeżeli akurat nie macie bloku technicznego, wydrukujcie szablon na zwykłej kartce i podklejcie na cienkiej tekturze, na przykład z okładki bloku.

Etap 2

Z bloku gładkiej bibuły wybieramy biały oraz czerwony kolor. Naszym zadaniem w tym etapie będzie wycięcie z nich kwadratów o boku 3 cm. Zwróć uwagę, aby wyciąć odpowiednią ilość do pokrycia całego konturu. Potrzebujemy mniej więcej tej samej ilości białych i czerwonych kwadratów.

Każdy kwadrat składamy najpierw wzdłuż jednej, a następnie drugiej przekątnej. Przytrzymując za róg rozkładamy warstwy na boki, tworząc trójwymiarowy efekt. Możecie lekko zmiąć palcami krawędzie. Powtarzamy ten zabieg dla wszystkich wyciętych kwadratów w obu kolorach.

Etap 3

Ostatnim etapem jest wyklejenie kształtu przygotowanymi elementami. Zaczynamy od białej bibuły i przyklejamy element po elemencie obok siebie, pilnując aby zakryć całą bazę i stworzyć piękny trójwymiarowy efekt. W ten sposób wyklejamy całą górną połowę konturu. Proces powtarzamy z czerwonym kolorem na dolnej połowie.

Kiedy skończysz, upewnij się, że klej jest dobrze wyschnięty i wszystkie skrawki bibuły są trwale przymocowane do szablonu. Możesz delikatnie wygładzić i ułożyć skrawki bibuły, aby uzyskać równomierne i estetyczne wykończenie pracy.

Nasza praca plastyczna – mapa Polski w barwach narodowych z bibuły jest gotowa! Będzie doskonałym projektem dla dzieci, aby uczcić Dzień Niepodległości. Teraz możesz powiesić swoje dzieło na ścianie, zaprezentować je w szkole na gazetce szkolnej. Baw się dobrze i ciesz się tworzeniem tej symbolicznej mapy Polski!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon