3 listopada 2023

Orzeł Biały – pomysł na pracę plastyczną z okazji Święta Niepodległości

60 minut + wysychanie kleju Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Święto Niepodległości to ważne i wyjątkowe święto, obchodzone w Polsce 11 listopada. To dzień, w którym upamiętniamy odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Jednym z symboli narodowych jest orzeł znajdujący się w polskim godle, dlatego też w tym artykule przedstawimy pomysł na pracę plastyczną związany z orłem białym. To świetny sposób, aby uczcić naszą historię i jednocześnie rozwijać zdolności manualne naszych najmłodszych. Praca ta ćwiczy motorykę małą, koordynację oko-ręka oraz precyzję, więc będzie idealna dla przedszkolaków.

Potrzebne materiały:

Etap 1: Przygotowanie bazy z szablonu

Pierwszym krokiem w naszym tutorialu będzie przygotowanie bazy do pracy. Wydrukujcie szablon na kartce papieru z bloku technicznego A4 Fiorello; jeżeli drukarka odmówi współpracy z grubszym papierem, wytnijcie wydrukowany na zwykłej kartce kontur i odrysujcie go na kartce z bloku. Możecie też sami pokusić się o narysowanie kształtu głowy orła.

Etap 2: Wydzieranka i wyklejanka

Ze strony gazety wydzieramy drobne kawałki (ważne aby wybierać te, gdzie jest przede wszystkim tekst), nie większe niż 2×2 cm. Nie staramy się, aby kształty były regularne, ale im mniejsze fragmenty tym lepszy uzyskamy efekt. Spróbujcie poszukać w gazecie czerwonych i żółtych stron i koniecznie też z nich skorzystajcie (jeżeli takich nie znajdziecie, nie szkodzi, poradzimy obie z tym na późniejszym etapie). Kiedy przygotujemy pokaźny stosik skrawków, czas na wyklejanie! Klej w sztyfcie Amos w dłoń i zaczynamy. Kawałek po kawałeczku wyklejamy kontur orła: całą głowę białymi skrawkami z tekstem, dół piór na czerwono, a dziób i koronę na żółto.

Etap 3: Kolorowanie

Jeżeli nie znaleźliście odpowiednich kolorów, śmiało użyjcie markerów Fiorello Sketch z ich miękką pędzelkową końcówką i pokolorujcie odpowiednie elementy. Dorysujcie też oko: najpierw żółte koło, będące tęczówką, a później czarna źrenica.

Nasz orzeł jest gotowy! Możecie teraz wyciąć go z kartki i nakleić na kolorowym tle albo przypiąć do gazetki jako ozdobę z okazji Dnia Niepodległości. Mamy nadzieję, że ta praca przypadła Wam do gustu, i życzymy udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon