28 kwietnia 2018

Gra w kółko i krzyżyk

40 minut Poziom trudności: 2/5

Zbliża się sezon wyjazdowy, wielu z nas czekają długie podróże, by dojechać na działki lub wakacje. Co można zrobić, by nie męczyć rodziców ciągłym „a ile jeszcze?”. Może znaleźć jakieś zajęcie na drogę?! Na przykład własnoręcznie zrobioną grę, która wszędzie się zmieści i można zagrać w nią na przykład z rodzeństwem! Dziś pokażę, jak łatwo i szybko zrobić kieszonkowe kółko i krzyżyk.

Potrzebujemy:

Etap I

Rysujemy ołówkiem dwa przylegające do siebie kwadraty o bokach około piętnastu centymetrów. Trzeba pamiętać, aby z każdej strony zostawić około dwóch,  trzech centymetrów wolnego materiału. Następnie wycinamy całość wraz z odłożonym zapasem.

Etap II

Znów ołówkiem rysujemy planszę do gry kółko i krzyżyk. Powinna znajdować się po środku jednego z kwadratów. Później poprawiamy rysunek farbą. 

Jeśli chcemy, planszę można jeszcze dodatkowo ozdobić, albo użyć większej ilości kolorów. Przed przejściem do kolejnego etapu musimy poczekać, aż farba wyschnie.

Etap III

Wycinamy rogi materiału tak, jak na zdjęciu. Ukos powinien znajdować się po stronie dłuższego boku materiału. Następnie nakładamy klej na krótsze krawędzie materiału, w miejscach narysowanych ołówkiem linii układamy sznurki i sklejamy materiał tak, by sznurek znalazł się z środku zagięcia.

Etap IV

Odkładamy materiał, by klej mógł wyschnąć. W tym czasie robimy z CiastoPlasto talarki i oznaczamy je symbolami kółka i krzyżyka. Pionków powinno być po sześć każdego z dwóch rodzajów. 

Etap V

Odkładamy pionki do zastygnięcia, a w tym czasie wracamy do robienia woreczka.

Znów nakładamy klej na brzegi materiału. Klej powinien być tylko na jednym „kwadracie” i koniecznie od strony namalowanej planszy. Później zginamy materiał na pół i zostawiamy do wyschnięcia. Można położyć coś ciężkiego, żeby woreczek równo się skleił.


Teraz wystarczy poczekać, aż klej wyschnie. Woreczek odwracamy na drugą stronę i gotowe! Wrzucamy do środka pionki i można wyruszać w podróż!

Agata

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x