3 grudnia 2023

Gwiazdki z serwetek – dekoracja handmade na Boże Narodzenie

15 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Własnoręcznie robione ozdoby świąteczne to wspaniały pomysł na ozdobienie domu albo dodatek do prezentu na Boże Narodzenie. Pokazane w tym tutorialu gwiazdki są bardzo łatwe w wykonaniu i nie potrzebujecie do nich dużo materiałów – powstaną z podstawowych artykułów, które zapewne macie w domu. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Przygotowanie papieru do zrobienia gwiazdek
  2. Składanie gwiazdek

Przygotowanie papieru do zrobienia gwiazdek

Papier śniadaniowy tniemy na kwadraty. Na jedną gwiazdkę będziemy potrzebować ich trzech, więc wytnijcie ich tyle, aby starczyło na zaplanowaną ilość ozdób. Każdy z kwadratów składamy na pół i potem jeszcze raz na pół, po czym nożyczkami wycinamy wąskie i wysokie trójkąty (pamiętajcie aby nie ciąć od strony zgięcia!)

Składanie gwiazdek

Rozkładamy papier na płasko – powinniśmy otrzymać prostokąt o dwóch przeciwległych bokach wyciętych w trójkąty. Teraz zaginamy z niego harmonijkę, składamy ja na pół i sklejamy klejem w sztyfcie Amos. Ostatnim krokiem będzie sklejenie ze sobą trzech harmonijkowych części. Nie zapomnijcie wkleić między dwie z nich pętelki ze sznurka.

Świąteczna gwiazdka gotowa! Możecie wykonać większą ilość gwiazdek i skleić je ze sobą w girlandę albo powiesić w oknie czekając na pierwsze płatki śniegu.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon