3 lipca 2024

Jabłka z recyklingu

30-40 min. + wychychanie farby Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiaj pokażemy Wam prosty i zabawny sposób na stworzenie dekoracyjnych jabłek z recyklingu. Wykorzystując wytłaczanki po jajkach, farby akrylowe i kilka dodatkowych materiałów, możemy stworzyć urocze ozdoby, które wprowadzą owocowy klimat do naszych domów.

Materiały:

Przygotowanie i malowanie wytłaczanek

Rozdziel wytłaczankę na poszczególne sekcje, tak aby uzyskać pojedyncze „kieszonki” na jajka. Każda z nich będzie podstawą dla naszego jabłka. Następnie pomaluj każdą kieszonkę na czerwono, aby przypominała jabłko. Świetnie sprawdzą się do tego farby akrylowe Marie’s, bo już jedna ich warstwa da wyrazisty efekt, a farba nie będzie wsiąkać w karton podczas wysychania, dzięki czemu jabłka będą soczyste 😉 Poczekaj, aż farba wyschnie, następnie
wytnij z wytłaczanki mniejszy kawałek i pomaluj go na biało: to będzie środek jabłka. Potrzebne będzie jeszcze kilka małych liści, które wycinamy z wytłaczanki i malujemy na zielono.

Składanie jabłka

Pierwszą wersję jabłka, która będzie imitować nadgryziony owoc, sklej z trzech części: dwóch czerwonych, pomiędzy którymi umieścisz biały stożek. Dorysuj na środku czarne kropeczki imitujące pestki. W górnej części zrób dziurkę, przez którą włożysz patyczek imitujący ogonek, oraz kartonowe listki. Druga wersja będzie składała się z dwóch czerwonych partii przyklejonych do siebie. Tutaj podobnie: zrób dziurkę, przez którą włożysz patyczek oraz kartonowe listki. Z boku możesz dodać kreatywny drucik imitujący dżdżownicę. Na końcu drucika doklej malusieńkie ruchome oczka, co nada pracy zabawny charakter.

Gotowe! Jabłkami możesz udekorować teraz pokój lub szkolną salę.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon