1 lipca 2024

Słonecznik z recyklingu

ok.30 min + wysychanie kleju Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Gdy liście zaczynają zmieniać kolory, a dni stają się chłodniejsze, warto znaleźć kreatywny sposób na spędzenie czasu. Jednym z takich pomysłów jest stworzenie pięknego słonecznika z recyklingu. Potrzebujemy tylko pięciu elementów.

Materiały:

Wycinanie płatków

Wytnij dwie różne wielkości płatków z gazety lub kartek książki. Płatki powinny mieć kształt zbliżony do elipsy lub kropli wody.

Kolorowanie i przyklejanie płatków

Koloruj płatki kredkami świecowymi lub pastelami w odcieniach żółci i pomarańczy. Następnie palcem delikatnie rozcieraj kolor, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd. Świetnie sprawdzą się tutaj kredki Colorix od Amos, które dzięki swojej masełkowatej konsystencji będą się cudownie rozcierać. Następnie wytnij z tektury kółko, które będzie bazą dla słonecznika. Na kółko przyklej najpierw większe płatki, a następnie na nie mniejsze, tworząc efekt wielowarstwowego kwiatu.

Tworzenie środka słonecznika

Kawałek kartki pokoloruj na brązowo, następnie rozerwij go na małe kawałeczki i zgnieć w kulki. Te kulki przyklej na środku kwiatka, tworząc teksturowany środek słonecznika.

Tworzymy łodygę

Wytnij z kartonu pasek, który będzie łodygą słonecznika. Z tej samej tektury wytnij również listek. Pomaluj łodygę i listek na zielono, a następnie przyklej je do kwiatka. Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon