Jednorożec z krainy kolorów z CiastoPlasto

35 minut
two

Bohaterem dzisiejszego tutorialu będzie jednorożec, który przybył do nas z krainy pełnej słońca i kolorów. Kto więc bał się, że lato zaraz ucieknie, to nie musi się już martwić, ponieważ w swoich domach będziemy mogli przedłużyć ciepłą aurę. Nie straszne nam będą deszcze i chłody, dlatego zapraszam do twórczej zabawy.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Naszą pracę zaczynamy od uformowania rolki. Sięgamy po białą, sztywną kartkę i wyznaczamy na niej szerokość i długość. To jakie wymiary ma mieć rolka, zależy już tylko od Was.  U mnie długość wyniosła ok. 12 cm. Gotowy szkic wycinamy, sklejamy oraz dodatkowo zszywamy. Uwaga! Jeśli ktoś z Was ma już taką gotową rolkę  np. po papierze toaletowym, wystarczy, że pomaluje ją wybranym kolorem i może przechodzić do kolejnych kroków. 

Etap 2

Ponownie sięgamy po kawałek białej kartki i wycinamy z niej takie elementy jak uszy i oczywiście róg. ? Wszystkie przyklejamy w odpowiednie miejsce na naszym jednorożcu.

Etap 3

Czas na grzywę. Musi być kolorowa, bo w końcu nasz bohater pochodzi z krainy kolorów. Przy tym, postanowiłam pobawić się cudowną masą CiastoPlasto. Trochę relaksu i zabawy nigdy nie zaszkodzi! ?  Z masy formuję długie wałki w różnych kolorach, po czym przyklejam najpierw na czubek głowy, między uszami i rogiem,  a potem z tyłu w miejscu ogona.

Etap 4

Czarnym markerem maluję oczy, a uszy i policzki wypełniam ponownie CiastoPlasto, tym razem jednak mieszając kolor czerwony i biały tak, aby powstał nam różowy.

Etap 5

Na sam koniec róg jednorożca wypełniam złotym brokatem w kleju oraz dodaję w paru miejscach cekinowe gwiazdki. Tak, aby dopełnić kolorowy wygląd naszego bohatera.

Gotowe! Kto wyrusza z Nami w podróż do krainy kolorów? Zapraszamy!

Basia

Podobało się? Podziel się z innymi!