16 listopada 2020

Jesienna parasolka – wyplatanka

ok. 30 minut + wysychanie kleju Poziom trudności: 3/5
4.5 2 votes
Ocena publikacji

Gdy za oknem jesienna plucha, możemy stworzyć magiczny parasol, który nas przed nią uchroni. Przy okazji poćwiczymy sprawność małej rączki, która chętnie poprowadzi krople deszczu do kałuży.

Do przygotowania jesiennej przeplatanki będą potrzebne:

PARASOLKA

Przy pomocy cyrkla rysujemy koło na jednej z kolorowych kartek, a potem wycinamy jednocześnie 4 kółeczka w różnych kolorach. Zginamy każde kółeczko 2 razy na pół, by powstały ćwiartki. Sklejamy części ze sobą przy pomocy taśmy dwustronnej, tworząc rozkładający się parasol; ostatnie dwie płaszczyzny przyklejamy na środku obrazka. Odcinamy część słomki (tą, która się zagina) i doklejamy ją do parasolki za pomocą kleju uniwersalnego – to będzie rączka.

KROPLE DESZCZU

Rozcinamy słomkę na kawałki i przyklejamy pionowo w odstępach od siebie przy pomocy kleju uniwersalnego.

CHMURKI I DESZCZ

Kawałki włóczki maczamy z jednej strony w roztopionym wosku; dzięki temu włóczka nie będzie się strzępić i rozdwajać, co ułatwi przewlekanie. Jeśli nie masz pod ręką świeczki – możesz okleić końcówkę przezroczystą taśmą klejącą, będą wyglądać jak sznurówki. Drugie końce włóczki przyklejamy w górnej części obrazka przy pomocy taśmy dwustronnej i zakrywamy je płatkami kosmetycznymi tworzącymi chmurki, z których pada deszcz.

KAŁUŻE

W dolnej części kartki przyklejamy kałuże z niebieskiego papieru, dodatkowo rysując mazakiem kręgi od padającego deszczu.

Nasz obrazek przeplatanka jest już gotowy. Zadaniem dziecka jest przeplatanie włóczki przez kawałki słomki. Dziecko ćwiczy prawidłowy chwyt, co pomoże mu w późniejszej nauce pisania.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon