10 listopada 2019

Jesienne przetwory z owocowych pieczątek

35 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jesień kojarzy nam się z kolorowymi drzewami, rozgrzewającą herbatą, kasztanami i żołędziami, grzybobraniem, czy też skakaniem w kaloszach po kałużach.  Ale ta pora roku to także sezon na przetwory. Najczęściej robimy je z jabłek, gruszek czy śliwek. Ale możemy je też twórczo, a nie tylko przetwórczo wykorzystać. Zapraszam do poniższego tutorialu – przetworów nigdy za wiele, dlatego działamy i bawimy się.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na początku musimy zrobić wielki słój na nasze przetwory. Dlatego sięgamy po dużą kartkę i ołówek i szkicujemy dowolny kształt naczynia. Na koniec kontury poprawiamy czarnym markerem.

Etap 2

Skończony rysunek wycinamy, ale tak, żeby czarne kontury były nadal widoczne.

Etap 3

Czas na owoce. Ja miałam akurat w domu jabłko i gruszkę, więc wykorzystałam do pracy tylko te owoce, jeśli jednak macie u siebie więcej zdrowych słodkości, to śmiało możecie również je użyć do zabawy. Będziemy potrzebować tylko połówek z ogonkami, dlatego przecinamy wszystkie owoce na pół. Każdą połówkę wykorzystamy jako stempelki. 

Sięgamy po farby w różnych kolorach, malujemy powierzchnię jabłka i gruszki i robimy odbitki. Pamiętajcie, że kolory możemy mieszać i też same powierzchnie owoców mogą być różnokolorowe.

Etap 4

Nasze owocowe stempelki trzeba dopełnić tym czego jeszcze nie widać, czyli pestkami. Do narysowania czarnych pestek użyłam markera.

Etap 5

Kiedy nasz słój jest już wypełniony po brzegi, to czas najwyższy porządnie go zawekować. Do tego celu użyłam kawałka krepiny. Z dużej rolki ucinam nieduży pasek i przyklejam go do górnej części słoika. Najpierw górę zahaczam na zakładkę i sklejam z tyłu, a potem podwijam boki. Na koniec ucinam kawałek sznurka, owijam wokół szyjki i zawiązuję na środku na kokardkę. 

Nasze przetwory są już gotowe. Można powiesić je w spiżarni i tym samym dołączyć do pozostałych owocowych słoików, a potem już tylko czekać na porę otwarcia prawdziwych przetworów i pysznego zajadania. ?

Zobacz również pozostałe propozycje jesiennych inspiracji TU

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon