3 października 2021

Jesienny wazonik na Dzień Nauczyciela

ok. 2 godziny łacznie z wysychaniem Poziom trudności: 2/5

Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja, żeby podziękować nauczycielom za trud, jaki wkładają w edukację, za ich cierpliwość i wsparcie na każdym etapie nauki. Dlatego dzisiaj mam dla Was pomysł na upominek, którym możecie obdarować wychowawcę i który ten z pewnością doceni, ponieważ będzie udekorowany przez Was samodzielnie.


Zapraszam do zabawy! Będzie ciekawa zarówno dla małych, jak i starszych dzieci: ozdobimy farbami witrażowymi szklany wazon.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Przy użyciu czarnej farby konturowej tworzymy kreatywne kształty. Jest jesień, więc wybraliśmy motywy jesienne: liście, parasolki, jarzębinę. Oczywiście możecie wybrać sobie dowolny motyw, który najbardziej Wam będzie odpowiadał; jeżeli jednak nie wierzycie w swoje umiejętności plastyczne, możecie wykorzystać zestawy farb z gotowymi wzorami, które z łatwością przeniesiecie na wazon, a następnie pokolorujecie.

Etap II

Po przeschnięciu czarnego konturu możemy wypełnić go kolorowymi farbami, aby powstał piękny, barwny, jesienny wazonik, który będziemy mogli podarować naszemu wychowawcy.

Etap III

Czekamy ok. godziny, aż wazonik wyschnie. Pamiętajcie, że farby po wyschnięciu zmieniają nieco odcień i stają się bardziej intensywne.

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon