3 października 2021

Laurki z okazji Dzień Nauczyciela

około 60 minut Poziom trudności: 2/5

Czy zastanawialiście się już, jak w Dniu Edukacji podziękować swoim ulubionym nauczycielom? Wdzięczność można wyrazić na wiele sposobów. Uśmiech, miłe słowa i własnoręcznie wykonane laurki to (uwierzcie mi) niezawodny sposób. Dlatego zapraszam dzisiaj do wykonania bardzo prostych laurek, z pewnością sprawią one radość tym, którzy 14 października obchodzą swoje święto.

Do wykonania laurek potrzebne będą:

Etap I

Z bloku malarskiego ART DECO odmierz za pomocą linijki i ołówka prostokąty o wymiarach 8×13 cm, a następnie wytnij je nożyczkami. Przygotuj tyle prostokątów, ile chcesz wykonać laurek.
Wycięty z bloku prostokąt połóż na tekturze i odrysuj ołówkiem, a następnie wytnij. Na tekturowym prostokącie narysuj na środku serduszko. Używając podkładki wytnij je starannie nożykiem do cięcia tektury, tak żeby powstał szablon z wyciętym serduszkiem i tekturowe serduszko.

Etap II

Połóż na prostokącie z bloku tekturowy szablon z wyciętym sercem, zepnij dwoma klamerkami, tak żeby podczas rysowania szablon nie przesuwał się. Następnie różnymi kolorami kredek zamaluj serduszko; użyj jak najwięcej kolorów, niech serduszko będzie kolorowe. Faktura papieru z tego bloku pozwoli uzyskać ciekawy efekt.

Etap III

Na kolejnym prostokącie połóż wycięte tekturowe serce, przymocuj je klamerką, a następnie pokoloruj kartkę (tło) kredkami w różnych kolorach. Przygotuj kilka takich karteczek z serduszkami.

Etap IV

„Serduszkowe karteczki” ozdób teraz gałązkami z listkami i kwiatkami w wybrany sposób:
– od pokolorowanego serduszka narysuj czarną kredką łodygi w różnych kierunkach (tak jakby wyrastały one z kolorowego serca), dorysuj drobne, zaokrąglone listki, kwiatki, następnie pokoloruj je zieloną kredką;


– w niezamalowanym serduszku narysuj czarną kredką kilka łodyg z listkami i kuleczkami, listki zamaluj na zielono, kuleczki na czerwono;


– na karteczce z pokolorowanym serduszkiem czarną kredką narysuj na części niepomalowanej łodygi z góry na dół, domaluj listki i zamaluj je na czerwono, pomarańczowo i żółto;

– na laurce z niepomalowanym serduszkiem i kolorowym tłem czarną kredką narysuj łodyżki, tak żeby zaczynały się z brzegów kartki i nachodziły na serduszko, dorysuj listki i kuleczki, pomaluj je czerwoną kredką.

Etap V

Kolorowe kartki z bloku technicznego złóż równo na pół. „Serduszkowe karteczki” klejem biurowym przyklej starannie z przodu złożonych kolorowych kartek. Możesz położyć na laurkach (na około 10 minut) ciężką książkę, tak żeby sklejane elementy dobrze się ze sobą połączyły.

Etap VI

Do środka laurek włóż białe karteczki, na których napiszesz podziękowania.

Laurki gotowe. Życzę miłej zabawy.

Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x