21 grudnia 2022

Karnawałowy klaun – praca plastyczna

około 90 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Karnawał to czas wesołej zabawy, czas wcielania się w wybrane bajkowe postacie. Możliwości jest bardzo dużo, wszystko zależy od naszej wyobraźni. Strój na bal można wykonać samodzielnie lub po prostu kupić. Na karnawałowym balu bawią się księżniczki, rycerze, wróżki, biedroneczki, krasnale i wiele, wiele innych postaci z bajek. Nie może zabraknąć też wesołego, kolorowego klauna, który rozbawi, rozśmieszy i zachęci do wspólnego tańca. Dlatego zapraszam Was dzisiaj do wykonania pracy plastycznej przedstawiającej takiego właśnie przyjaznego wesołka.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Etap I

Pracę rozpocznij od pomalowania kartki z bloku rysunkowego temperą w kolorze łososiowym. Pozostaw do wyschnięcia.

Etap II

Skorzystaj z gotowych szablonów – głowy z włosami, ucha i kapelusza. Wytnij je, głowę z włosami odrysuj na pomarańczowej kartce z bloku technicznego, kapelusz odrysuj trzy razy na średniej grubości tekturze, ucho odrysuj dwa razy na brzegu kartki pomalowanej łososiową temperą. Wytnij wszystkie odrysowane elementy.

Etap III

Klejem uniwersalnym sklej ze sobą wszystkie trzy kapelusze wycięte z kartonu. Po sklejeniu elementów pomaluj czarną temperą jedną stronę kapelusza.

Etap IV

Kartkę pomalowaną temperą w kolorze łososiowym zgnieć delikatnie w kulkę, a następnie wyprostuj; czynność tę powtórz kilka razy, tak żeby kartka zrobiła się bardziej elastyczna. Następnie posmaruj klejem uniwersalnym jedną część z owalnego pudełka po serku pleśniowym i oklej starannie kartką, część kartki odetnij, resztę pozaginaj do środka.

Etap V

Wyciętą z pomarańczowej kartki głowę z włosami posmaruj starannie klejem biurowym i przyklej na samym środku kartki z bloku art deco A4. Klejem biurowym przyklej też kapelusz i uszy. Wytnij z różowej kartki dwa małe kółka oraz z czerwonej szeroki uśmiech i przyklej na pudełku. Przyklej też samoprzylepne duże oczka oraz klejem uniwersalnym duży, czerwony pompon – nosek. Czarnym flamastrem narysuj na czerwonym uśmiechu czarny wąski uśmiech. Czerwoną kredką pomaluj różowe policzki.

Etap VI

Teraz kolej na włosy. Pomarańczową bibułę potnij na paski, skręcając je ciasno zrób z nich sznureczki, następnie pozawijaj je w spiralki i przyklej klejem biurowym na pomarańczowych włosach wyciętych z bloku technicznego. Przymocuj spiralkę obok spiralki, tak żeby przypominały loki. Z kilku sznureczków ułożonych w spiralki doklej klaunowi zakręconą grzywkę.

Etap VII

Z niebieskiej bibuły zrób kokardę, odetnij z bibuły spory kawałek, poskładaj tak, żeby powstał prostokąt, na jego środku zwiąż w kokardkę świecący drucik kreatywny, przyklej klejem uniwersalnym do kartki. Na kokardce i kapeluszu przyklej klejem uniwersalnym małe kolorowe pomponiki.

Etap VIII

Kolorowymi kredkami zamaluj tło rysując koła. Końce kreatywnego świecącego drucika połącz tak żeby powstało koło, następnie pozaginaj go tak, żeby powstała gwiazdka. Wykonaj kilka takich gwiazdek z drucików w różnych kolorach. Przyklej gwiazdki do kartki za pomocą kleju uniwersalnego, na każdej przyklejanej gwiazdce połóż coś ciężkiego, tak żeby elementy dobrze się ze sobą połączyły.

Etap IX

Pracę ozdób klejem z brokatem, malując nim kontury kapelusza, kokardki, włosy, brwi itp., w środku gwiazdek narysuj koła, przyklej też klejem uniwersalnym kilka ozdobnych cekinów.

Praca gotowa.

Życzę udanej plastycznej zabawy i wspaniałych karnawałowych kreacji.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon