23 grudnia 2022

Sylwestrowe fajerwerki – praca plastyczna

ok. 60 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Za chwilę Sylwester – dzień, kiedy pożegnamy stary rok i przywitamy nowy, z nadzieją, że będzie lepszy, ciekawszy, że przyniesie nam same radosne chwile. Co roku tego niezwykłego dnia, kiedy wybija północ, składamy sobie życzenia, dookoła rozlegają się toasty, a niebo rozświetlają kolorowe iskierki fajerwerków, obwieszczając z hukiem, że kończy się stary, a zaczyna nowy rok. Muszę przyznać, że z troską myślę wtedy o wszystkich zwierzętach – psach, kotach, ptakach…, które bardzo boją się tych odgłosów, dlatego zdecydowanie wybieram fajerwerki laserowe lub plastyczne, takie, które możecie wspólnie ze mną wykonać. Zapraszam więc do zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:


Etap I

Pracę rozpocznij od wycięcia szablonu domków. Na czarnej kartce z bloku technicznego A4 połóż wycięty szablon domków i przypnij go do kartki z obu stron klamerkami, by się nie przesuwał.

Etap II

Wyciśnij złotą temperę na paletę, za pomocą patyczka higienicznego pomaluj same kontury domków robiąc małe pieczątki w kształcie kółeczek; zrób to tak jakby kontury były oświetlone światełkami. Odepnij klamerki i zdejmij szablon. Nad dachami domków zrób patyczkiem „kółeczkowe pieczątki” przypominające gwiazdy na niebie.

Etap III

Powycinaj ze złotej folii po czekoladkach małe kwadraciki, będą z nich rozświetlone okienka (bo przecież w Sylwestra nikt nie śpi), przyklej je klejem uniwersalnym na domkach.


Etap IV

Przetnij nożyczkami trzy rolki, poprzecinaj je z jednej strony ozdobnymi nożyczkami (każdą rolkę innymi), zwiń je mocno i na niepociętych końcach załóż recepturki. Pocięte końce rolek pomaluj wybranymi kolorami i odciśnij nad domkami, tak żeby przypominały fajerwerki.

Etap V

Z kolorowych kartek bloku technicznego wytnij ozdobnymi nożyczkami kółeczka i przyklej je klejem biurowym na środkach odciśniętych rolek.

Na kolorowych kółkach przyklej klejem uniwersalnym cekiny. Ozdób fajerwerki konfetti – posmaruj klejem uniwersalnym linie proste lub pozakręcane na końcach i wysyp na nie konfetti, zostaw na chwilę, następnie przechyl kartkę, by usunąć nieprzyklejone konfetti. Wykorzystaj też do dekoracji klej z brokatem, rysując nim proste lub faliste linie, oraz samoprzylepne diamenciki na taśmie.

Etap VI

Kontury domków wyklej małymi diamencikami na taśmie, które będą imitowały świąteczne światełka.

Etap VII

Jeśli chcesz by praca była w ozdobnej ramce, przyklej klejem uniwersalnym pracę wykonaną na czarnej kartce A4 na fioletową kartę A3, na sklejanych kartkach połóż na chwilę ciężką książkę.

Etap VIII

Na powstałej fioletowej ramce namaluj złotą temperą różnej wielkości koła, po wyschnięciu farby narysuj na kołach czarnym flamastrem gwiazdki.

Praca gotowa.


Życzę wszystkim udanej zabawy oraz wspaniałych pomysłów plastycznych w nadchodzącym Nowym Roku.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon