26 grudnia 2022

Zamieć śnieżna – praca plastyczna

60 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Zapraszam Was dzisiaj do królestwa Pani Zimy, do magicznej krainy, gdzie śniegowe, magiczne płatki tańczą z lodowatym wiatrem bez końca, mieniąc się i migocząc, gdzie śniegowe zaspy przykrywają świat – domy, drzewa, drogi, ścieżki… a śnieg pada, pada, pada… Spróbujmy tę zawieruchę, zawieję, zadymkę śnieżną przedstawić w plastycznej formie.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap 1

Pracę rozpocznij od wykonania na kartce z bloku art deco A4  gąbeczkami (pociętymi na małe kawałki) pieczątek w kolorach: niebieskim, granatowym, białym, różowym i fioletowym. Rozprowadź pędzelkiem wybrane farby plakatowe na gąbeczkach, a następnie dokładnie pokryj pieczątkami powierzchnię całej kartki. Pozostaw kartkę do wyschnięcia.

Etap 2

Na drugiej kartce z bloku art deco narysuj kilka dużych śniegowych płatków. Proponuję wykonać je za pomocą stalówki i atramentu. To bardzo ciekawy sposób tworzenia, dawno temu dzieci w szkole właśnie w ten sposób uczyły się pisać, kreśląc pierwsze litery i cyfry stalówką zanurzaną wcześniej w kałamarzu wypełnionym atramentem. Rysując stalówką płatki, uważaj żeby nie zrobić kleksów; pamiętaj, że płatki mają być bajkowe i wcale nie muszą być idealnie równe i symetryczne, bardziej niech przypominają koronkowe kwiatki. Jeśli nie masz stalówki i atramentu, możesz wykonać rysunek śnieżynek niebieskim flamastrem. Pozostaw śnieżynki do wyschnięcia.

Etap 3

Powycinaj nożyczkami wszystkie narysowane stalówką płatki z małym marginesem kartki. Przyklej wycięte płatki klejem biurowym na kartce pokrytej pieczątkami. Klejem uniwersalnym przyklej na kartce w wybranych miejscach cekiny w kształcie śnieżynek, kółeczek, gwiazdek. Wykonaj też kilka gwiazdek, przyklejając na kartce brylanciki na taśmie oraz rysując gwiazdki klejem z brokatem.

Etap 4

Ozdób przyklejone śnieżynki, obrysowując ich kontury klejem z brokatem, poprawiając wybrane elementy (kreski, kółeczka…). Pamiętaj, że klej z brokatem też należy pozostawić do dokładnego wyschnięcia. Po wyschnięciu brokatu ozdób śnieżynki samoprzylepnymi diamencikami na taśmie.

Plastyczna zamieć śnieżna – zaklęty w bezruchu taniec śniegu z lodowatym wiatrem – gotowa.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon