5 listopada 2019

Kartka urodzinowa

20 minut Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Czasem bywa tak, że wybierając się na czyjeś urodziny zapominamy o takim drobiazgu jak kartka urodzinowa. Co zrobić jeśli jest już za późno, żeby pójść do sklepu, a nie chcemy wyjść na zapominalskich? Mam dobrą radę. Własnoręcznie wykonana kartka jest zawsze bardzo sympatycznym upominkiem. To co zaproponuję poniżej, nie wymaga zbyt dużych umiejętności plastycznych, a dajefajny efekt wizualny. Zapraszam do pracy!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Na samym początku bardzo proste zadanie. Sztywną kartkę A4 składam na pół i układam przed sobą tak, żeby jej złożony grzbiet był na górze.

Etap 2

Na tak przygotowanej kartce będziemy teraz przyklejać ozdobną taśmę klejącą. Ja wybrałam taką, którą później będzie można pokolorować. Z kawałków taśm stworzyłam słupki o różnych grubościach i wysokościach. To będą urodzinowe świeczki.

Etap 3

A skoro świeczki to musimy dorysować knot i płomień. W tym celu sięgam po flamastry i rysuję w odpowiednich miejscach.

Etap 4

Kiedy płomienie są już na swoim miejscu, czas przejść do zdobienia świeczek. Sięgamy po kolorowe pisaki i wypełniamy w dowolny sposób białe elementy na taśmach. Ja postanowiłam wykorzystać tutaj pisaki metaliczne, ale jeśli nie macie takich, mogą być też zwykłe flamastry.

Etap 5

Uwaga, jeśli nie macie więcej czasu, to pracę można skończyć na tym etapie. Jednak ja poszłam oczywiście dalej. Umieściłam brokatowy napis „sto lat” i przykleiłam piankowe serduszka. 

Teraz już wystarczy tylko otworzyć kartkę, napisać życzenia i możemy iść na urodziny! ?

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon