Kartka urodzinowa

20 minut
one

Czasem bywa tak, że wybierając się na czyjeś urodziny zapominamy o takim drobiazgu jak kartka urodzinowa. Co zrobić jeśli jest już za późno, żeby pójść do sklepu, a nie chcemy wyjść na zapominalskich? Mam dobrą radę. Własnoręcznie wykonana kartka jest zawsze bardzo sympatycznym upominkiem. To co zaproponuję poniżej, nie wymaga zbyt dużych umiejętności plastycznych, a dajefajny efekt wizualny. Zapraszam do pracy!

Kartka urodzinowa – zrób ją sam!

Co będzie nam potrzebne:

  • sztywna kartka
  • flamastry zwykłe i metaliczne
  • ozdobna taśma klejąca 
  • piankowe naklejki
  • brokat w kleju
  • nożyczki
Co nam się przyda?

1. Na samym początku bardzo proste zadanie. Sztywną kartkę A4 składam na pół i układam przed sobą tak, żeby jej złożony grzbiet był na górze.

2. Na tak przygotowanej kartce będziemy teraz przyklejać ozdobną taśmę klejącą. Ja wybrałam taką, którą później będzie można pokolorować. Z kawałków taśm stworzyłam słupki o różnych grubościach i wysokościach. To będą urodzinowe świeczki. 😊

3. A skoro świeczki to musimy dorysować knot i płomień. W tym celu sięgam po flamastry i rysuję w odpowiednich miejscach.

4. Kiedy płomienie są już na swoim miejscu, czas przejść do zdobienia świeczek. Sięgamy po kolorowe pisaki i wypełniamy w dowolny sposób białe elementy na taśmach. Ja postanowiłam wykorzystać tutaj pisaki metaliczne, ale jeśli nie macie takich, mogą być też zwykłe flamastry.

5. Uwaga, jeśli nie macie więcej czasu, to pracę można skończyć na tym etapie. Jednak ja poszłam oczywiście dalej. Umieściłam brokatowy napis „sto lat” i przykleiłam piankowe serduszka. 

Teraz już wystarczy tylko otworzyć kartkę, napisać życzenia i możemy iść na urodziny! 😊

Basia

Podobało się? Podziel się z innymi!