3 listopada 2019

Róg jednorożca z brokatem

40 minut + czas na schnięcie Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Dzisiaj będziemy mieli wyjątkową okazję wejść do tęczowej krainy jednorożców! Ale żeby tego dokonać musimy przynajmniej trochę przypominać mieszkańców tego niezwykłego miejsca. Dlatego poniższy tutorial przedstawi Wam sposób na wykonanie magicznego rogu, dzięki któremu upodobnimy się do tęczowych koników z dziecięcych snów. Kto jest gotowy na kolorową i błyszczącą zabawę? Zapraszam!

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Naszą pracę zaczynamy od szkicu. Sięgamy więc po w miarę sztywną kartkę i za pomocą ołówka, linijki oraz cyrkla rysujemy stożek. U mnie szerokość dolnej części figury wyniósł ok. 20 cm, ale wymiary możecie dopasować do swoich potrzeb. Możecie również tak jak ja przed samym rozpoczęciem pracy zobaczyć, jak najlepiej będzie wyglądał róg na zwykłej kartce z bloku rysunkowego. Wystarczy zrolować kartkę tak, żeby uzyskać zadowalający wygląd, a potem przyciąć odstające elementy. Po rozwinięciu kartki uzyskacie potrzebne wymiary, które potem wystarczy przenieść na sztywniejszą kartkę.

Etap 2

Gotowy stożek wycinamy i zwijamy. Końce złączyłam zszywaczem, a tam gdzie nie dotarłam, użyłam kleju w płynie.

Etap 3

Mój róg będzie kolorowy, dlatego wyznaczam na nim za pomocą ołówka granice, czyli przejścia gdzie będę zmieniać kolory. Staram się, aby linie były bardziej pochylone, a nie proste, tak żeby przypominały kształt rogu jednorożca.

Etap 4

Czas na magię brokatu. Oj, będzie błyszcząco i kolorowo!  Najpierw smarujemy płynnym klejem całą powierzchnię rogu, a potem wysypujemy ze słoiczków odpowiednie kolory brokatów. Pamiętajcie o granicach. Jeśli boicie się, że przy wysypywaniu wyjdziecie poza linię, możecie smarować róg partiami. Całość osypujemy z nieprzyklejonych drobinek, po czym zostawiamy do wyschnięcia.

Etap 5

A że brokatu nigdy za wiele, to dodamy go jeszcze na połączeniach z kolorami, ale tym razem użyjemy brokatu w kleju. ? Dodatkowo możemy przykleić ozdobne naklejki np. serduszka i teraz róg wygląda naprawdę bardzo okazale! Jeśli obawiacie się, że naklejki Wam pospadają, możecie wspomóc się dodatkowym klejem.

Etap 6

Na koniec, aby róg utrzymywał się na naszej głowie, musimy przyczepić do niego – najlepiej za pomocą zszywacza – dwa kawałki sznurka lub wstążeczki. 

I gotowe. Teraz możemy dodać jeszcze tęczowy ubiór i szaleć do woli w krainie jednorożców.

Propozycję zabawy przygotowała Basia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon