31 października 2019

Halloween – dom strachów

15 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Każdy wie, co to jest Halloween, a wielu to święto naprawdę uwielbia. I nic dziwnego – to w końcu święto przebierańców, zabawy i słodyczy. Jeśli należycie do grona miłośników nocy strachów, to dzisiejsza propozycja jest dla Was. 

Czego potrzebujemy?

Etap 1

Na czarnej kartce papieru szkicujemy kontury potwornego domu lub zamku. Koniecznie powinien być duży i mieć parę wieżyczek. Nie można zapomnieć o oknach i drzwiach!

Pamiętajcie tylko, że straszne domiszcze będzie trzeba jeszcze wyciąć. Rysujcie więc tylko to, co będzie się później nadawać do wycięcia. Najłatwiejszym „efektem specjalnym” będą drzwi i okiennice: jeśli przetniecie papier tylko z trzech stron (zamiast z czterech), to uda się je zrobić zamykane.

Etap 2

Wycinamy! Wskazówki dotyczące drzwi umieściłam w poprzednim punkcie (w końcu trzeba je uwzględnić w szkicu). Po wycięciu ostrożnie wycieramy gumką nadmiar ołówka.

Gotową wycinankę smarujemy klejem i przyklejamy do kartki z bloku technicznego. Trzeba tylko uważać, by nie zakleić elementów otwieranych. Inaczej nici z efektu!

Etap 3

Kolorujemy kartkę flamastrami lub kredkami. Powinniśmy się zastanowić, gdzie nasz dom strachów stoi i co go otacza. Cmentarz? Pustkowie? Nieprzebyta puszcza? Nie można też zapomnieć o wielkim księżycu. I koniecznie pokolorować otwarte okna na żółto, żeby widać było świecące się w środku domu światła.

Etap 4

Kiedy cała karta jest już pokolorowana, bierzemy cienkopisy. Szczególnie przyda nam się czarny. Za jego pomocą można narysować groźne sylwetki w oknach. 

Możecie przy okazji wymyślić, kto mieszka w Waszym domu. Wiedźmy, potwory, duchy… a może zwierzęta? Jeśli chcecie, możecie też narysować coś poza samym domostwem. Może lecącą na miotle czarownicę? Wszystko zależy od Was.

 

Pozostałe inspiracje na Halloween możesz sprawdzić TU

Propozycję zabawy przygotowała Agata

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon