Halloween – dom strachów

15 minut
three

Każdy wie, co to jest Halloween, a wielu to święto naprawdę uwielbia. I nic dziwnego – to w końcu święto przebierańców, zabawy i słodyczy. Jeśli należycie do grona miłośników nocy strachów, to dzisiejsza propozycja jest dla Was. 

Halloween – dom strachów

Czego potrzebujemy?

  • kartki z bloku technicznego
  • czarnej kartki A4
  • ołówka i gumki
  • kleju do papieru
  • nożyczek
  • flamastrów lub kredek ołówkowych
  • cienkopisów

Jak zabrać się do dzieła?

Etap 1:

Na czarnej kartce papieru szkicujemy kontury potwornego domu lub zamku. Koniecznie powinien być duży i mieć parę wieżyczek. Nie można zapomnieć o oknach i drzwiach!

Pamiętajcie tylko, że straszne domiszcze będzie trzeba jeszcze wyciąć. Rysujcie więc tylko to, co będzie się później nadawać do wycięcia. Najłatwiejszym „efektem specjalnym” będą drzwi i okiennice: jeśli przetniecie papier tylko z trzech stron (zamiast z czterech), to uda się je zrobić zamykane.

Etap 2:

Wycinamy! Wskazówki dotyczące drzwi umieściłam w poprzednim punkcie (w końcu trzeba je uwzględnić w szkicu). Po wycięciu ostrożnie wycieramy gumką nadmiar ołówka.

Gotową wycinankę smarujemy klejem i przyklejamy do kartki z bloku technicznego. Trzeba tylko uważać, by nie zakleić elementów otwieranych. Inaczej nici z efektu!

Etap 3:

Kolorujemy kartkę flamastrami lub kredkami. Powinniśmy się zastanowić, gdzie nasz dom strachów stoi i co go otacza. Cmentarz? Pustkowie? Nieprzebyta puszcza? Nie można też zapomnieć o wielkim księżycu. I koniecznie pokolorować otwarte okna na żółto, żeby widać było świecące się w środku domu światła.

Etap 4:

Kiedy cała karta jest już pokolorowana, bierzemy cienkopisy. Szczególnie przyda nam się czarny. Za jego pomocą można narysować groźne sylwetki w oknach. 

Możecie przy okazji wymyślić, kto mieszka w Waszym domu. Wiedźmy, potwory, duchy… a może zwierzęta? Jeśli chcecie, możecie też narysować coś poza samym domostwem. Może lecącą na miotle czarownicę? Wszystko zależy od Was.

Agata