12 grudnia 2021

Kartki świąteczne

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Lubicie dostawać kartki świąteczne? To miłe, że ktoś o nas pamięta, mimo że nie widzimy się na co dzień; jeszcze milej jest zrobić kartkę własnoręcznie! A jeśli mamy w domu maluszka, który nie potrafi rysować, możemy wykorzystać jego malutkie rączki w inny, bardzo kreatywny sposób. Obrazki powstałe z odcisków małych paluszków wzruszą każdą babcię i dziadka, będą też wspaniałą pamiątką na lata!

Do ich wykonania potrzebujemy tak niewiele:

Kartka z choinką

Wycinamy z czarnego papieru kwadratową składaną kartkę. Rysujemy na niej srebrnym mazakiem choinkę oraz padający śnieg. W środku choinki odbijamy paluszki zanurzone w różnych kolorach farb. Na koniec możemy przykleić kilka żółtych pomponów.

Kartka z reniferkami

Wycinamy z zielonego papieru kwadratową składaną kartkę, a z białej kartki technicznej mniejszy kwadrat, który przyklejamy na środku. Odbijamy paluszki w brązowej farbie – głowy i tułów reniferów. Gdy farba wyschnie, dorysowujemy cienkopisami oraz markerem: poroża, oczka, nosy, nogi, gałązki, serduszko.

Kartka z lampkami

Wycinamy z niebieskiego papieru kwadratową składaną kartkę, a z białej kartki technicznej mniejszy kwadrat, który przyklejamy na środku. Rysujemy czarnym markerem poskręcany kabelek od lampek. Paluszki zanurzone w różnych kolorach farb odbijamy na kabelku – to będą lampki. Po wyschnięciu farby nasza kartka jest gotowa!

Kartki gotowe.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon