14 grudnia 2021

Łańcuchy na choinkę

ok. 40 minut Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Łańcuchy z papierowych kółeczek połączonych ze sobą znają chyba wszyscy; nie ma osoby, która nie pamięta z dzieciństwa długich, kolorowych łańcuchów z papieru. To jedna z najpopularniejszych i najstarszych ozdób choinkowych. A gdyby tak je troszkę urozmaicić? Jak to zrobić? Dokleić świąteczne motywy z Mikołajem, reniferem i choinką!


Do ich zrobienia potrzebne są tylko:

MIKOŁAJ

Przygotowujemy czerwone paski z papieru. Wycinamy: głowę Mikołaja, jego brodę z wąsami oraz czapkę z pomponem. Kolorujemy twarz kredkami. Naklejamy nos oraz oczka ruchome. Gotową głowę naklejamy na kółeczko z papieru. Następnie doklejamy kolejne kółeczka.

RENIFER

Przygotowujemy brązowe paski z papieru (w tym jeden nieco grubszy). Grubszy pasek sklejamy tworząc kółeczko. Wycinamy poroże i naklejamy je na kółko, następnie doklejamy oczka oraz nos. Rysujemy buzię. Doklejamy kolejne kółeczka.

CHOINKA

Przygotowujemy czerwone i zielone paski z papieru. Wycinamy kształt choinki, naklejamy na nią czerwone perełki. Naklejamy choinkę na kółeczko z papieru. Doklejamy kolejne kółeczka łańcucha.

Gdy łańcuchy są odpowiednio długie, możemy je już wieszać na choince!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon