11 marca 2024

Kartonowe serce na powitanie wiosny

90 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Marzec to wyjątkowy miesiąc, to czas kiedy żegnamy zimę i witamy długo oczekiwaną wiosnę. Przyroda pomalutku budzi się z zimowego snu, dzień robi się coraz dłuższy, z ciepłych krajów powracają do nas ptaki, z ziemi wyrastają nieśmiało pierwsze wiosenne kwiaty, w promieniach słońca wygrzewają swoje skrzydełka owady, za chwilę na drzewach i krzewach pojawią się pierwsze listki. Wiosno przybywaj!!! Czekamy niecierpliwie na ten cudowny czas. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania kolorowego serduszka na powitanie wiosny.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Wycinamy elementy z szablonu
  2. Czas na malowanie!
  3. Układamy i sklejamy kompozycję
  4. Tworzymy napis
  5. Robimy koraliki z CiastoPlasto

Wycinamy elementy z szablonu

Pracę rozpocznij od narysowania na tekturze sporych rozmiarów serca (możesz skorzystać z szablonu). Odrysuj szablon serca na tektuze i wytnij je nożyczkami.

Na kolorowych kartkach z bloku technicznego narysuj kwiatki, listki, motylki. Jeżeli nie czujesz się na siłach, skorzystaj z naszego szablonu. Odrysuj je na kolorowych kartkach, ślad ołówka popraw czarnym flamastrem (by kontury były widoczne) i wytnij nożyczkami.

Czas na malowanie!

Pomaluj serce z jednej strony zieloną temperą, po wyschnięciu farby pomaluj serce ponownie, aby uzyskać intensywny zielony kolor.

Kredkami pomaluj delikatnie brzegi kwiatków, do tulipanów przyklej łodygi – zielone paski, na listkach narysuj unerwienie, domaluj kolorowe kółeczka na skrzydełkach motyli, domaluj im oczka i uśmiechnięte buzie, kolorowe kółeczka sklej klejem biurowym tak, żeby powstały „pawie oczka”.

Układamy i sklejamy kompozycję

Zrób dziurkaczem otwór w górnej części serduszka, przełóż przez niego sznurek lub cieniutką tasiemkę, zawiąż dwa supełki – jeden blisko serduszka, drugi na jego końcach. Czarnym flamastrem obrysuj kontur serca.

Wycięte z kolorowego bloku elementy poukładaj z brzegu serca (dookoła na narysowanym czarnym flamastrem konturze), stwórz z nich wiosenną kompozycję.

Tworzymy napis

Za pomocą pieczątek z literkami wykonaj napis „WITAJ WIOSNO”, popraw czarną kredką kontury liter, zieloną kredką narysuj kółeczka, w których będą literki, następnie wytnij je nożyczkami, ułóż na serduszku napis i przyklej klejem biurowym.

Robimy koraliki z CiastoPlasto

Jeśli chcesz ozdobić serduszko koralikami, to wykonaj z CiastoPlasto trzy sporej wielkości korale – kulki, patykiem do szaszłyka zrób w nich otwory na wylot i pozostaw na dłuższą chwilę, tak żeby masa zrobiła się twarda. Możesz przygotować sobie koraliki wcześniej lub użyć innych gotowych koralików. Rozwiąż supełek łączący sznurki w górnej części i przeciągnij je przez otwory w koralikach, po czym ponownie zwiąż sznurki.

Serduszko na powitanie wiosny gotowe.

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon