14 marca 2024

Jajeczka – wielkanocne pudełeczka

90 min. Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Już za chwileczkę długo oczekiwane wielkanocne święta. Oczywiście musimy się do nich odpowiednio przygotować, między innymi uporządkować i udekorować nasze domy. Nikogo nie muszę przekonywać, że własnoręcznie wykonane dekoracje są najlepsze, najciekawsze i najpiękniejsze, a jeśli jeszcze powstaną z niepotrzebnych, przeznaczonych do wyrzucenia rzeczy, np. opakowań, to tym bardziej jesteśmy zachwyceni tym co udało nam się stworzyć. Dlatego zapraszam Was dzisiaj do wykonania niebanalnych jajeczek – pudełeczek z opakowań po serkach. Można wykorzystać je na wielkanocne łakocie.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Kolejne etapy wykonania pracy:

  1. Oklejamy pudełeczko kolorowymi paskami papieru
  2. Przygotowujemy wypełnienie z marszczonej bibuły

Oklejamy pudełeczko kolorowymi paskami papieru

Pracę rozpocznij od przygotowania kolorowych pasków o szerokości około 1 cm, wyciętych z kolorowego bloku rysunkowego nożyczkami dekoracyjnymi (do każdego jajeczka polecam użyć innego wzorku). Przygotowane paski powinny mieć jeden brzeg prosty, drugi ozdobny.

Oklej paskami przykrywkę pudełka – posmaruj górne jego brzegi klejem uniwersalnym i przyklej paski od jednej strony do drugiej. Dopasuj długość pasków do przykrywki odcinając nożyczkami ich końce, tak żeby paski przykryły całą wierzchnią część przykrywki. Przyklejając paski pamiętaj, że mają na siebie lekko nachodzić, a część wycięta zwykłymi nożyczkami ma chować się pod ozdobnym brzegiem kolejnego paska. Paski brzegowe dotnij tak, żeby pasowały do zaokrąglonych boków pudełeczka.

Następnie posmaruj klejem uniwersalnym boki przykrywki na całej powierzchni i oklej dookoła paskami w wybranych kolorach.

Odwróć drugą część pudełka, tak żeby widoczny był jego spód, posmaruj go klejem uniwersalnym i wyklej paskami, docinając je nożyczkami, by dopasować je do wielkości pudełeczka.

Wierzchnie części przykrywek jajeczek – pudełeczek ozdób cekinami, przyklejając je na wybranych paskach klejem uniwersalnym.

Przygotowujemy wypełnienie z marszczonej bibuły

Z kolorowej bibuły marszczonej w wybranych wiosennych kolorach wytnij cieniutkie paseczki, rozwiń je i umieść w środku pudełek, w nich umieścisz wielkanocne łakocie.

Wielkanocne jajeczka – pudełeczka gotowe. Zapewniam, że takie pudełeczko wypełnione małymi jajeczkami może być ciekawym prezentem dla kogoś kogo lubimy, szanujemy, kochamy…

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon