16 marca 2024

Wielkanocna kurka z papieru

ok.40 min. Poziom trudności: 2/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Wielkanoc to wyjątkowy czas pełen radości, symboliki i twórczej zabawy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów dekoracji wielkanocnych jest tradycyjna kurka. Dlaczego nie spróbować stworzyć własnej, unikalnej kury z papieru? W tym prostym przewodniku krok po kroku dowiesz się, jak wykorzystać różnorodne materiały, aby stworzyć tę zabawną dekorację.


Do zabawy potrzebne będą:

Przygotowywanie kurkowych elementów

Rozpocznij od wydrukowania szablonu na białej kartce A4. Użyj bloku technicznego Fiorello, żeby zapewnić stabilność gotowej ozdoby. Uważnie wycinaj wszystkie elementy z kartki. Staraj się zachować dokładność, aby finalny efekt był estetyczny i staranny.

Formowanie kurki

Złóż kurę według przerywanej linii zgięcia, starając się precyzyjnie dopasować elementy. Upewnij się, że linia zgięcia jest na zewnątrz. Zrób małe ukośne nacięcie wzdłuż rysunku linii ciągłej, to będzie dzióbek kurki. Delikatnie wypchnij go palcem w przeciwną stronę. Odwróć kurkę i narysuj jej oczy i palce, nadając postaci życia i charakteru.

Kolorowanie kurki

Koloruj kurkę według własnych upodobań, dając jej wyjątkowy wygląd.

Dodawanie kurkowych detali

Kolorujemy czerwony grzebień, który doklejamy na czubku głowy kury jako charakterystyczny element. Możesz również ozdobić skrzydełka według własnej fantazji.

Tworzenie gniazda

Odcinaj cieniutkie paseczki z brązowej i żółtej bibuły, a następnie przyklej je na szablonie zgodnie z instrukcją, tworząc przytulne gniazdko.

Smarujemy klejem miejsca z napisem „klej” z tyłu naszej kury.

Tworzy nam się gniazdko.

Dekorowanie jajeczek

Kolorujemy jajka w pisankowe wzory lub kurczaczki, a następnie zginamy krótkie paseczki wzdłuż linii zgięcia, smarujemy klejem połowę paska, przyklejamy z tyłu, na dole jajka tworząc mu podstawkę.

Tak się prezentują nasze jajka.

Gotowe!
Teraz umieść przygotowane pisanki w stworzonym wcześniej gniazdku, tworząc uroczą kompozycję wielkanocną.

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon