12 lutego 2021

Kreatywna lekcja anatomii – o narządach wewnętrznych człowieka

30 minut+wyschanie farb Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Ciało człowieka fascynuje dzieci od najmłodszych lat. Na początku poznają części ciała, które widzą, a potem zaczynają się interesować tym, co znajduje się w środku. Bawią się w lekarza, robią operacje na chorych misiach i lalkach. Koszulka z namalowanymi narządami wewnętrznymi to świetna pomoc naukowa i zarazem świetna zabawa w „operację”, idealna dla małego chirurga.

Do jej wykonania wystarczą nam tylko farby i mazaki do tkanin:
-biała koszulka
mazaki oraz farbki do tkanin Carioca

Etap 1

Szkicujemy ołówkiem narządy wewnętrzne człowieka, takie jak: tarczyca, serce, płuca, wątroba, żołądek, jelita, nerki, pęcherz. Poprawiamy kontury narządów czarnym mazakiem.

Etap 2

Wypełniamy środek narządów mazakami, które mają wyjątkowo wyraziste kolory. Ich końcówka wyposażona jest też w blokadę, dzięki czemu nie ma możliwości wciśnięcia ich do środka, przez co koloruje się nimi wyjątkowo łatwo. Rysunek należy potem utrwalić przez prasowanie.

Aby nadać całości wyjątkowego charakteru, można użyć też farbek neonowych Carioca, pozwalających tworzyć wypukłe wzory. Co istotne, farby są niespieralne, więc uda nam się dzięki nim stworzyć trwały efekt.

Po dokładnym wyschnięciu, zwłaszcza farbek, po ok. 5 godzinach możemy włożyć koszulkę i zacząć zabawę w rozpoznawanie poszczególnych narządów. Prawda, że fajny i przyjemny sposób na poznanie anatomii człowieka?

Koszulkę można prać w pralce po 7 dniach – to zapewni odpowiednie utrwalenie farb żelowych. Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon