15 lutego 2021

Kartonowy ptaszek z gumek recepturek

30 minut Poziom trudności: 3/5

Za oknem mamy jeszcze śnieg, ale bardzo spragnieni jesteśmy już wiosny, promieni słonecznych i rozkwitających drzew. Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiam wiosnę! Wszystko budzi się do życia i słychać świergot ptaków. Dzisiejszy tutorial, w którym zaprezentuję Wam jak stworzyć kartonowego, pełnego kolorów ptaszka z gumek recepturek, niechaj zwiastuje zbliżającą się wielkimi krokami WIOSNĘ.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Na kartonie szkicujemy sylwetkę ptaszka, którą wycinamy. W odstępach około 1 cm robimy małe, trójkątne nacięcia krawędzi; używamy do tego noża do papieru. Ten etap należy wykonać z pomocą osoby dorosłej, żeby dziecko nie zrobiło sobie przy tym krzywdy.

Etap II

Na szablon zakładamy kolorowe gumki recepturki, tak aby zakryły większą część kartonu. Odczepianie kolorowych gumek splecionych w piłeczkę będzie dodatkową atrakcją dla dziecka oraz ćwiczeniem manualnym dla jego drobnych rączek.

Etap III

Ostatnim etapem będzie przyklejenie ruchomego oczka, pokolorowanie dzióbka oraz doklejenie klejem skrzydełka, które w wcześniej rysujemy na kartce i wycinamy.

Jak się Wam podoba efekt końcowy?

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon