19 sierpnia 2020

Kreatywna nakładka na ołówek

30 minut Poziom trudności: 5/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Uzupełnianie zadań domowych nie musi być nudne; przybory do pisania możemy zaopatrzyć w ciekawe nakładki, dzięki którym wypisanie ćwiczeń i referatów stanie się przyjemnością.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Biała kartkę A4 zamalowujemy multikolorową kredką. Rozcinamy ją na 3 prostokąty o takich samych wymiarach.

Etap II

Każdy z prostokątów zginamy na pół, a później jeszcze raz na pół. Pisakiem zaokrąglamy bok, wycinamy po konturze i rozkładamy z powrotem.

Etap III

Przygotowane kartki zginamy w harmonijkę, łączymy ich boczne brzegi używając kleju uniwersalnego. Dociskamy klamerkami do momentu wyschnięcia kleju.

Etap IV

Dolną część powstałego wachlarza owijamy taśmą dwustronną. Do tej części doklejamy górą krawędź pomarańczowej kartki, owijamy, odcinamy nadmiar papieru.

Etap V

Do zewnętrznego brzegu wachlarza mocujemy cienki pasek taśmy dwustronnej. Mocujemy w niej kawałek sznurka i dociskamy, aby go zakryć. Tę samą czynność powtarzamy z drugiej strony wachlarza.

Etap VI

Z pozostałej części kartki wycinamy dwa kwadraty. Jednym z nich ponownie owijamy rulon i w trzech miejscach przyklejamy taśmę. Zakrywamy nim wachlarz i doklejamy pozostały kawałek sznurka. Całość oklejamy drugim kawałkiem kartki i dekorujemy go samoprzylepnymi diamencikami.

Przygotowaną nakładķę możemy nałożyć na dowolny ołówek lub długopis, teraz wciskając jedną część nakładki w drugą zobaczymy wysuwający się wachlarzyk 🙂

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon