Kalendarz na nowy rok szkolny DIY

60 minut
four

Kolejny rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Niektóre dzieci rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, przekraczając po raz pierwszy próg szkoły. Aby ułatwić organizację i przybliżyć im porządek tygodnia, możemy w prosty sposób przygotować kartonowy kalendarz, na którym będą mogły zaznaczać poszczególne dni i miesiące.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Największy kawałek kartonu to podstawa, na której będziemy montować poszczególne części kalendarza. Malujemy go na beżowo.

Etap II

W czasie, gdy farba schnie, bierzemy się za przygotowanie karteczek z dniami tygodnia. Wybieramy do tego dekoracyjne nożyczki i białą kartkę z bloku technicznego. Najpierw szkicujemy siedem prostokątów o wymiarach 3×10 cm, później rozcinamy je nożyczkami z ozdobnymi krawędziami. Wypisujemy poszczególne dni tygodnia, a po bokach karteczek wycinamy dziurki.

Etap III

Kolejnym krokiem będzie zrobienie podobnych zestawów z nazwami miesięcy i liczbami dni; używamy do tego pozostałego kartonu: liczby to kwadraciki, a miesiące – podłużne etykietki. W kartonikach dla liczb wycinamy po jednej dziurce u góry, natomiast w kartach z miesiącami dwie dziurki po bokach, jak w etykietach z dniami tygodnia. Opisujemy każdy kartonik (liczby 1–31, miesiące styczeń–grudzień)*.

Etap IV

Na podstawie montujemy sześć kołków w taki sposób, aby można było do nich dopasować przygotowane karty.

* W poszczególnych napisach uwzględniliśmy w kolorze czerwonym samogłoski, natomiast kolor niebieski oznacza spółgłoski.

Kalendarz gotowy!

Emilia

Podobało się? Podziel się z innymi!