14 sierpnia 2020

Zakładka do książki

30 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Niedługo zadzwoni szkolny dzwonek, uchylimy pierwsze stronice książek. Nauka rozpocznie się na nowo: kolejne zadane lekcje, wiersze do przeczytania. Warto wtedy mieć przy sobie zakładkę, za pomocą której zaznaczmy miejsce, w którym skończyliśmy naukę; przyjemnie będzie, jeśli taką pomoc wykonamy własnoręcznie. Chcemy zaprezentować Wam, jak w prosty sposób można wykonać kolorową, sensoryczną zakładkę, która na pewno posłuży przez cały rok szkolny.

Co będzie potrzebne:

Etap I

Przygotowaną folię zginamy na pół, a jej krawędzie spinamy zszywaczem tak żeby powstał prostokąt z otwartym jednym wąskim bokiem.

Etap II

Kolorowe kartki dziurkujemy i powstałe małe kółeczka – konfetti wsypujemy do środka zakładki, po czym dodajemy nieco sypkiego brokatu. Przy górnej części zakładki wycinamy dziurķę, a pozostałe dwa boki przeszywamy zszywkami dookoła, aby z wnętrza zakładki nie mogła wydostać się jej zawartość.

Etap III

Sznurek składamy na kilka części i przewlekamy przez dziurkę; powstaną frędzelki, dzięki którym będziemy wiedzieć na której stronie skończyliśmy naukę czy czytanie.

Zakładka gotowa, miłej lektury!

Propozycję zabawy przygotowała Emilia

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon