12 sierpnia 2020

Mały miś polarny

10-15 minut Poziom trudności: 1/5

Dziś przygotujemy misia polarnego, który doskonale sprawdzi się jako praca plastyczna do wykonania również przez młodsze dzieci – jest niezwykle łatwy i przy tym efektowny.

Co będzie nam potrzebne:

Etap 1

Papierowy talerzyk składamy tak, aby stworzyć kąt ostry, który później zamienimy w czubek nosa. Możemy przykleić powstałe z tyłu skrzydełka klejem lub skorzystać ze zszywacza. Delikatnie uwypuklamy głowę naszego niedźwiedzia polarnego. Wycinamy niedźwiadkowi dwa uszka i delikatnie je zaginamy.

Etap 2

Pyszczek niedźwiedzia smarujemy klejem, następnie przyklejamy do niego strzępy waty bawełnianej (im mniejsze tym efekt będzie lepszy). Warto również przykleić watę na tylnej stronie uszek. Klej w płynie AMOS ma bardzo praktyczne końcówki: z jednej strony tradycyjną cienką, ale z drugiej – szeroką, i ta właśnie była bardzo przydatna do pokrycia większej powierzchni.

Etap 3

Gdy klej na talerzyku nieco wyschnie, dodajemy nosek. Do wykonania go potrzebujemy czarnej bibuły, z której zrobimy kulkę, następnie przyklejamy ją do talerzyka za pomocą grubszej warstwy kleju.

Etap 4

Naklejamy misiowi polarnemu ruchome oczka.

I nasz niedźwiedź polarny z talerzyka papierowego oraz waty jest już gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon