7 listopada 2023

Przegląd zabaw z okazji Dnia Pluszowego Misia

Poziom trudności: 1/5
3.5 2 votes
Ocena publikacji

25 listopada będziemy obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Jest to jeden z tych dni, które uwielbiają wszystkie dzieci, bo wizerunek misia kojarzy im się z ich ulubionymi bajkami. Każdy z nas zna przecież Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Colargola lub Misia Paddingtona. Misie są także patronami wielu żłobków i przedszkoli, bo symbolizują ciepło i opiekuńczość. To one są ulubionymi przytulankami i powiernikami sekretów wszystkich dzieci. Z tej okazji podpowiadamy Wam, jak możecie uczcić ten wspaniały dzień, wykonując różne prace plastyczne z wykorzystaniem tematu ukochanego MISIA.

Miś – nauka o częściach ciała

Zapraszamy do zabawy edukacyjnej utrwalającej wiedzę na temat części ciała z wykorzystaniem misia. Jest to niezwykły miś, któremu możemy przyklejać uszka, łapki i dowolnie go animować. Do zabawy została dołączona piosenka w języku angielskim, którą można wykorzystać do zabawy w nauce części ciała.

Miś z talerzyka i makaronu

Zapraszam do stworzenia misia sensorycznego z wykorzystaniem masy Ciasto-Plasto i makaronu. Będzie to świetna zabawa dla dzieci, która umożliwi im ćwiczenie drobnych rączek.

Sensoryczny miś z kokardką

Z okazji zbliżającego się ulubionego święta dzieci, czyli Dnia Pluszowego Misia, chcielibyśmy Wam zaprezentować tę ciekawą pracę stworzoną przy pomocy nietypowego narzędzia plastycznego, a mianowicie – widelca. Wykorzystanie takiego przyrządu malarskiego daje bardzo ciekawy efekt puchowego futerka, a dzieciom z pewnością sprawi dużą frajdę maczanie go w farbie i odbijanie na kartonie.

Uczucia – zabawa plastyczna

Zapraszam Was do gry edukacyjnej, która nauczy dzieci rozpoznawać i nazywać emocje. Do gry dołączone są szablony z emocjami i misiami: dziecko losuje emocję, a potem dorysowuje ją misiowi.

Miś w krainie relaksu – praca plastyczna

Kolejna propozycja przedstawia pluszowego misia, który odpoczywa leżąc w trawie na plastycznej łące, otulony kolorowym kocykiem.

Misiowe pudełeczka na drobiazgi – praca DIY

Kolejna praca to misiowe pudełeczko na drobiazgi, które można wykonać dla siebie lub dla kogoś bliskiego, jako misiową niespodziankę. Taki projekt „zrób to sam” będzie na pewno cennym prezentem i dostarczy niemało satysfakcji przy jego tworzeniu. Jeśli pomysł przypadł wam do gustu, to serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy.

Sensoryczny miś na Dzień Pluszowego Misia

Zbliżające się Święto Pluszowego Misia to doskonała okazja do stworzenia niezwykłej, sensorycznej zabawy z udziałem misia, który w tej roli zagra główną rolę. Czy misie zawsze muszą być tylko pluszowe? Oczywiście, że nie! Dzięki naszej kreatywnej propozycji możecie nadać im nowe, kolorowe wymiary, które zachwycą zarówno najmłodszych, jak i starszych.

Miś 3D na Dzień Pluszowego Misia

Już 25 listopada będziemy obchodzić jedno z naszych ulubionych nietypowych świąt, a mianowicie Dzień Pluszowego Misia. To popularne święto jest doskonałą okazją do wykonania z dziećmi tematycznej pracy plastycznej, a dzisiaj mamy dla Was propozycję pracy 3D z papieru. Do jej wykonania wykorzystacie nasze szablony i będziecie potrzebować tylko kilku podstawowych materiałów, jak papier kolorowy, nożyczki i klej. Zapraszamy!

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon