17 listopada 2022

Przegląd zabaw z okazji Dnia Pluszowego Misia

Poziom trudności: 1/5

25 listopada będziemy obchodzili Dzień Pluszowego Misia. Jest to jeden z tych dni, które uwielbiają wszystkie dzieci, bo wizerunek misia kojarzy im się z ich ulubionymi bajkami. Każdy z nas zna przecież Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Misia Colargola lub Misia Paddingtona. Misie są także patronami wielu żłobków i przedszkoli, bo symbolizują ciepło i opiekuńczość. To one są ulubionymi przytulankami i powiernikami sekretów wszystkich dzieci. Z tej okazji podpowiadamy Wam, jak możecie uczcić ten wspaniały dzień, wykonując różne prace plastyczne z wykorzystaniem tematu ukochanego MISIA.

Miś – nauka o częściach ciała

Zapraszamy do zabawy edukacyjnej utrwalającej wiedzę na temat części ciała z wykorzystaniem misia. Jest to niezwykły miś, któremu możemy przyklejać uszka, łapki i dowolnie go animować. Do zabawy została dołączona piosenka w języku angielskim, którą można wykorzystać do zabawy w nauce części ciała.

Miś z talerzyka i makaronu

Zapraszam do stworzenia misia sensorycznego z wykorzystaniem masy Ciasto-Plasto i makaronu. Będzie to świetna zabawa dla dzieci, która umożliwi im ćwiczenie drobnych rączek.

Sensoryczny miś z kokardką

Z okazji zbliżającego się ulubionego święta dzieci, czyli Dnia Pluszowego Misia, chcielibyśmy Wam zaprezentować tę ciekawą pracę stworzoną przy pomocy nietypowego narzędzia plastycznego, a mianowicie – widelca. Wykorzystanie takiego przyrządu malarskiego daje bardzo ciekawy efekt puchowego futerka, a dzieciom z pewnością sprawi dużą frajdę maczanie go w farbie i odbijanie na kartonie.

Uczucia – zabawa plastyczna

Zapraszam Was do gry edukacyjnej, która nauczy dzieci rozpoznawać i nazywać emocje. Do gry dołączone są szablony z emocjami i misiami: dziecko losuje emocję, a potem dorysowuje ją misiowi.

ok. 30 minut (+ wysychanie farby i kleju) Poziom trudności: 2/5
27 listopada 2022
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon