17 listopada 2023

Miś 3D na Dzień Pluszowego Misia

30 min. Poziom trudności: 4/5
4.3 4 votes
Ocena publikacji

Już 25 listopada będziemy obchodzić jedno z naszych ulubionych nietypowych świąt, a mianowicie Dzień Pluszowego Misia. To popularne święto jest doskonałą okazją do wykonania z dziećmi tematycznej pracy plastycznej, a dzisiaj mamy dla Was propozycję pracy 3D z papieru. Do jej wykonania wykorzystacie nasze szablony i będziecie potrzebować tylko kilku podstawowych materiałów, jak papier kolorowy, nożyczki i klej. Zapraszamy!

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etapy wykonania pracy:

  1. Wycinanie szablonów
  2. Składanie misia z części – rozwijamy zdolności manualne
  3. Ostatni etap – uzyskujemy efekt 3D

Wycinanie szablonów

Na brązowych kartkach z bloku technicznego drukujemy stronę z korpusem i głową: na jaśniejszej z uszami i pyszczkiem, a oczy na białej. Na podstawę wybierzcie dowolny kolor, jaki Wam odpowiada. Nasz szablon to cztery strony, na których znajdziecie wszystkie elementy misia. Jeżeli planujecie przygotować tę pracę z całą grupą, pamiętajcie aby wydrukować odpowiednią ilość stron z korpusem i podstawą. Pozostałe strony mają wielokrotnie powielone elementy takie jak oczy, uszy i pyszczki, ich możecie wydrukować mniej. Wszystkie elementy należy dokładnie wyciąć.

Pamiętajcie, że chociaż nasz tutorial opiera się na przygotowanych przez nas szablonach, to rzecz jasna możecie sami narysować wszystkie potrzebne elementy.

Składanie misia z części – rozwijamy zdolności manualne

Na szablonie oznaczone są linie zgięcia. Najpierw składamy korpus misia na pół, następnie zaginamy górne łapki, a na samym końcu dolne, tak aby powstały stopy. Ciągłą linię na szyi nacinamy ostrożnie nożyczkami. Na karcie z szablonem, którą wydrukowaliśmy, znajdował się również niewielki prostokąt – zginamy go teraz w harmonijkę.

Teraz czas na przygotowanie części, które wydrukowaliśmy na jasnobrązowej kartce. Przygotujcie jeden komplet. Powinniście mieć dwa takie same kształty łapek i uszu oraz kształt pyszczka. Do tego ostatniego przyklejamy zgięty w harmonijkę prostokąt. Użyjcie do tego kleju Amos w sztyfcie i lekko dociśnijcie. Posmarujcie drugi koniec harmonijki i doklejcie pyszczek do głowy misia. Pozostałe jasne elementy poprzyklejajcie w odpowiednich miejscach.

Ostatnim krokiem w tym etapie będzie pokolorowanie oczu. Dzięki kredkom akwarelowym Carioca Acquarell możemy uzyskać bardzo ładny efekt przejść kolorystycznych. Wystarczy, że użyjecie pędzelka z odrobiną wody, by połączyć ze sobą kolory i nadać oczom ciekawego wyrazu. Oczywiści możecie też pozostać przy zwykłym kolorowaniu. Gdy oczy będą gotowe, przyklejamy je do głowy misia. Brązową lub czarną kredką dorysowujemy nosek i brwi, różową delikatne rumieńce.

Ostatni etap – uzyskujemy efekt 3D

Teraz nadszedł czas na złożenie naszego misia w całość. Klej Amos w ręce i do dzieła! Zginamy lekko tułów i odginamy dwie małe zakładki szyi do przodu. Smarujemy je klejem i przyklejamy do nich głowę. Następnie bierzemy koło, które wycięliśmy jako podstawę, i doklejamy do niej stopy misia. Starajcie się ustawić go mniej-więcej pośrodku. Zwróćcie też uwagę, aby stopy przyklejać pod kątem, a nie w równej linii, dzięki temu nasza kartonowa figurka utrzyma się w pionie.

Na sam koniec wytnijcie trójkąty z zielonego papieru z bloku technicznego Fiorello i przyklejcie je wokół stóp misia. I gotowe!

Mamy nadzieję, że przygotowanie papierowego misia 3D da Waszym pociechom dużo radości, a papierowa figurka pięknie będzie prezentować się w pokoju albo sali wśród innych radosnych misiów obchodzących swój dzień!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina.

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon