13 listopada 2023

Magiczne butelki na Andrzejki – wyklejanka

30 min. Poziom trudności: 2/5
4.5 2 votes
Ocena publikacji

Andrzejki to magiczny wieczór pełen wróżb i starych zwyczajów. Dzisiaj chcemy Wam zaprezentować andrzejkowy tutorial z nieco nowocześniejszym pomysłem. Z pomocą naszej instrukcji wykonacie buteleczki na magiczny eliksir. Jaki? Tę decyzje pozostawiamy już Wam. Zapraszamy.

Do wykonania magicznych buteleczek będą potrzebne:

Etap 1

Z przygotowanego przez nas szablonu wybierzcie jeden z trzech wzorów butelek. Wybrany wzór drukujemy na niebieskiej kartce z bloku rysunkowego, wycinamy i naklejamy na czarnej kartce z bloku. Następnie na białej kartce drukujemy drugi zestaw butelki (zwróćcie uwagę na numer) z korkiem, wycinamy, a potem białą butelkę naklejamy na niebieskiej tak aby z każdej strony znajdował się taki sam kolorowy margines.

Etap 2

Do miseczki wsypujemy szczyptę soli kuchennej i pocieramy ją kredą, dzięki czemu zdzieramy drobinki kolorowego pigmentu. Przygotowujemy tak kilka kolorów.

Etap 3

Klejem uniwersalnym Amos smarujemy dno butelki (świetnie się tutaj sprawdzi szeroka końcówka), a następnie zasypujemy zamalowaną powierzchnię zabarwioną solą. Nadmiar strzepujemy ostrożnie z powrotem do miseczki (ważne aby nie pocierać, tylko delikatnie zsypywać!). Podobnie postępujemy z kolejnymi kolorami. Na sam koniec możemy nasiąkniętą klejem sól posypać lekko brokatem, aby nadać naszemu eliksirowi jeszcze bardziej magicznego wyglądu.

Etap 4

Ucinamy kawałek drucika kreatywnego i przyklejamy go na szyjce butelki (możemy też użyć do tego celu sznurka). Korek kolorujemy na brązowo i przyklejamy, delikatnie wsuwając pod niebieską szyjkę butelki. Wycinamy etykietkę i kolorujemy ją według własnego uznania, po czym zapisujemy, jaki eliksir znajduje się w środku. Na sam koniec dorysowujemy bąbelki albo tajemniczy dym unoszący się wokół naszego eliksiru.

Praca gotowa!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon