7 listopada 2023

Miś w krainie relaksu – praca plastyczna

60 min. Poziom trudności: 2/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pluszowe misie to ulubione zabawki wszystkich dzieci; bez wątpienia każdy maluch ma swojego ulubionego pluszowego niedźwiadka, do którego może się przytulić, któremu może na uszko wyszeptać wszystkie swoje tajemnice, który towarzyszy w radościach i smutkach. Zapraszam Was dzisiaj do wykonania pracy przedstawiającej pluszowego misia, który odpoczywa leżąc w trawie na plastycznej łące, otulony kolorowym kocykiem.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Rozpocznij pracę od wykonania tła. Weź arkusz bloku Art Deco o wymiarach A3. Pomaluj trawę na całej powierzchni kartki szerokim pędzelkiem, używając różnych odcieni zieleni. Staraj się układać podłużne listki trawy tak, aby przypominały promienie słońca, co nada naszemu dziełu dynamicznego wyglądu.

Etap II

Następnie przejdź do etapu rysowania głowy misia i łapek. Wykorzystaj ołówek do narysowania konturów misia na tekturze. Możesz albo spróbować samodzielnie narysować misia, albo skorzystać z naszego szablonu do odrysowania. Gdy już masz rysunki na tekturze, starannie je wytnij nożyczkami.

Etap III

Sklej ze sobą głowę misia oraz okrągły pyszczek oraz uszka. Następnie pokoloruj wszystkie tekturowe elementy brązowymi i czarnymi kredkami, aby nadać misiowi odpowiedni wygląd. Na łapkach narysuj pazurki. Teraz dodamy detale – naokół pyszczka i uszu posmaruj wąską końcówką kleju uniwersalnego i przyklej brązowy drucik kreatywny. Poczekaj chwilę, aż klej zaschnie i utrzyma elementy razem. Dodaj ruchome duże oczka i czarny pomponik jako nos. Dorysuj buzię misia kredkami.

Etap IV

Przejdźmy teraz do wykonania kocyka, pod którym miś będzie odpoczywał. Weź arkusz bloku technicznego o wymiarach A5 w wybranym przez siebie kolorze. Złóż kartkę na pół i przetnij. Jeden z fragmentów kartki wykorzystaj do wykonania kocyka. Pomaluj flamastrami kocyk w interesujący wzór. Możesz zastosować faliste linie, kolorowe kropeczki lub inne wzory, które Ci się podobają. Na drugim kawałku kartki wykonaj frędzelki. Odetnij dwa paski i ponacinaj je z jednego brzegu. Posmaruj nieponacinane brzegi pasków klejem uniwersalnym i przyklej je na końcach kocyka. Delikatnie pozaginaj frędzelki do góry, aby nadawały kocykowi efektowny wygląd.

Etap V

Ułóż na kartce wcześniej przygotowaną głowę misia, łapki oraz kocyk. Przyklej je klejem uniwersalnym, pamiętając o tym, żeby kocyk był lekko wybrzuszony, tak aby nadać projektowi trójwymiarowości. Posmaruj klejem uniwersalnym spód kocyka na lewym i prawym brzegu, a następnie przyklej go do kartki.

Etap VI

Teraz, gdy mamy już gotową główną kompozycję, przejdź do ostatnich detali. Dorysuj kredkami dookoła misia proste kwiatki, łodygi i listki, aby ozdobić tło trawy. Wklej konfetti w kształcie kwiatków, używając kleju biurowego. Pozwoli to naszemu dziełu wyglądać jeszcze bardziej kolorowo i wiosennie.

Finalny efekt naszej pracy to uroczy miś, odpoczywający na zielonej trawce pod kolorowym, wzorzystym kocykiem, w towarzystwie kwiatuszków. Ten plastyczny projekt nie tylko rozwija wyobraźnię i zdolności manualne, ale także przynosi dużo radości i satysfakcji ze stworzenia czegoś wyjątkowego. Zdajemy się na Twoją kreatywność i artystyczne podejście, które mogą nadać temu dziełu jeszcze więcej magii!

Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon