18 marca 2023

Króliczki – wielkanocna wyklejanka

90 min. Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Nareszcie przyszła wiosna i od razu zabrała się za porządki – zazieleniła trawniki, pomalowała pierwsze kolorowe kwiatki, obudziła śpiące owady, ogrzała w promieniach słońca spragnione ciepła zwierzęta, uśmiechnęła się do wszystkich i podsunęła sporo pomysłów na prace plastyczne. Oto jeden z nich – króliczki ukryte w zielonej trawce. Jeśli macie ochotę na wiosenną zabawę, to serdecznie zapraszam.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Na tekturze odrysuj szablon zajączków i element, który będzie podtrzymywał pracę. Wytnij odrysowane części dużymi nożyczkami lub nożykiem do cięcia tektury. Nożyczkami wytnij nacięcia (zaznaczone kreską) na obu elementach.

Etap II

Część przedstawiającą króliczki pomaluj farbami plakatowymi w kolorze białym z niewielką ilością czarnego, czarną farbą zaznacz lekko kontur noska i pyszczka, różowym kolorem pomaluj lekko środki uszu i nosek. Drugi element (podtrzymujący pracę) pomaluj z obu stron na zielono. Po dokładnym wyschnięciu farby przyklej króliczkom duże ruchome oczka.

Etap III

Z zielonych kartek z bloku technicznego (o różnych odcieniach) powycinaj listki trawy o różnej wysokości  – paseczki zakończone z jednej strony ostrym końcem. Dolną część pracy posmaruj klejem biurowy i przyklej w tym miejscu trawkę. Z drugiej niepomalowanej strony przyklej również listki, tak żeby powstało złudzenie, że trawka jest również za króliczkami.

Etap IV

Z zielonej kartki wytnij kilka łodyg z listkami (możesz skorzystać z szablonu) i przyklej je klejem biurowym w wybranych miejscach.

Etap V

Na żółtych i pomarańczowych kartkach z bloku technicznego narysuj (lub odrysuj od szablonu) kilka prostych kwiatków, wytnij je nożyczkami i przyklej klejem biurowym na trawce, w wybranych miejscach. Klejem uniwersalnym przyklej na kwiatkach małe pomponiki, na noskach króliczków przyklej większe pomponiki białe lub różowe.

Kredkami popraw kontury, dorysuj wąsiki.

Teraz wsuń nacięcie w części przedstawiającej króliczki w nacięcie w podstawce (pomalowanej na zielono) i postaw pracę.

Króliczki schowane na zielonej łące – Gotowe. Życzę wam udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon