16 marca 2023

Lew z Fiorelkowego ZOO

90 min. Poziom trudności: 4/5

Dawno nas nie było w Fiorelkowym ZOO. Zwierzęta, które tu zamieszkały (żyrafy, słoniki, zebry ) z niecierpliwością czekają na kolejnych lokatorów. Do grona mieszkańców plastycznego ZOO dołączy dzisiaj ktoś bardzo ważny – wielki kot z piękną, bujną grzywą, przypominającą promienie słońca, z umięśnionymi łapami zakończonymi ostrymi pazurami, z masywnym ogonem zakończonym pędzelkiem. Ten majestatyczny wielki ssak, uważany za króla wszystkich zwierząt, symbolizuje odwagę, mądrość i siłę. Jeśli macie ochotę wykonać lwa, to zapraszam do wspólnej zabawy.

Do wykonania pracy potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od odrysowania tułowia – szablonu nr 1 na tekturowej rolce (lekko spłaszczonej) i odcięcia nożyczkami niepotrzebnej części rolki. Pozostałe szablony odrysuj ołówkiem na cienkiej tekturze i wytnij, przednią łapkę – szablon nr 3 – odrysuj dwa razy.

Etap II

Do tekturowego elementu w kształcie koła (będącego grzywą) odrysowanego od szablonu nr 5 przyklej klejem uniwersalnym głowę (część nr 4), następnie mordkę – nr 6 i nosek – nr 7.

Etap III

Tylne łapki – element nr 2 – przyklej klejem uniwersalnym z tyłu rolki – tułowia, przytrzymaj chwilę sklejane części i zepnij klamerkami na około 10 minut. Dolną część głowy posmaruj klejem uniwersalnym, wsuń ją pomiędzy zaokrąglone końce rolki – tułowia, zaciśnij je, potrzymaj chwilę i również zepnij klamerkami na około 10 minut.

Etap IV

Z marszczonej bibuły wykonaj sznureczki potrzebne do wykonania grzywy lwa. Odetnij od bibuły w kolorze pomarańczowym, czerwonym, brązowym, żółtym paski o szerokości około 3 cm, potnij je na kawałki o długości około 20 cm, poskręcaj je ciasno, tak żeby powstały sznureczki.

Etap V

Po sklejeniu wszystkich części odepnij klamerki i pomaluj lwa temperami w kolorze pomarańczowym, brązowym i białym: wyciśnij farby na paletę, delikatnie wymieszaj wybrane kolory, starannie pomaluj całego tekturowego lwa. Pozostaw go do wyschnięcia.

Etap VI

Używając kleju uniwersalnego oklej dokładnie część nr 1 (dookoła głowy) oraz ogon sznureczkami z bibuły. Do głowy lwa przyklej klejem uniwersalnym pomponik – nosek oraz ruchome oczka, czarnym flamastrem narysuj buzię, wąsiki i pazurki. Kredkami obrysuj kontury poszczególnych części ciała.

Lew gotowy.Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Zobacz również pozostałe prace z cyklu o ZOO:

Żyrafy z Fiorelkowego ZOO

Słoniki z Fiorelkowego ZOO

Zebry z Fiorelkowego ZOO

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon