25 kwietnia 2022

Słoniki z Fiorelkowego ZOO

Czas wykonania jednego słonika około 60 minut; szyldu około 30 minut Poziom trudności: 4/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Brama do naszego Fiorelkowego ZOO jest cały czas szeroko otwarta dla nowych mieszkańców. Od pewnego czasu mieszka w nim rodzina żyraf, pora zaprosić kolejne egzotyczne zwierzęta. Dzisiaj wprowadzą się do naszego plastycznego ZOO słoniki. Słonie to bardzo interesujące zwierzęta żyjące stadnie na sawannie, w lasach i stepach Afryki oraz w lasach i zaroślach Azji Południowej. Słonie są największymi żyjącymi zwierzętami na naszej planecie, z powodu swej ogromnej masy nie potrafią biegać, jednak są zaskakująco zwinne i potrafią świetnie pływać. Swoją wielofunkcyjną trąbą słoń może podnieść np. źdźbło trawy z ziemi albo oderwać ogromną gałąź z drzewa, dzięki trąbie słoń potrafi bardzo dokładnie wyczuwać kształty, wielkości i temperaturę, trąba służy też do posypywania całego ciała piaskiem, by chronić skórę przez słońcem. Wielkie uszy słonia służą do wachlowania; dzięki nim zwierzę chłodzi całe swoje ciało. Takich ciekawostek o słoniach jest znacznie więcej, wybrałam dla Was tylko kilka – poszukajcie kolejnych! Jeśli chcecie wykonać ze mną słonika, to zapraszam do wspólnej zabawy.


Do wykonania słoników potrzebne będą:

Do wykonania szyldu „FIORELKOWE ZOO” potrzebne będą:

Etap I

Pracę rozpocznij od narysowania lub odrysowania od szablonów na tekturze głowy i uszu. Wytnij narysowane elementy.

Etap II

Tekturową rolkę delikatnie spłaszcz, w jej górnej części narysuj ołówkiem zaokrągloną z jednego brzegu linię pleców, w dolnej części rolki narysuj zaokrągloną linię nóg oraz linie z dwóch stron, które po przecięciu pozwolą oddzielić od siebie dwie nogi przednie i dwie tylne. Odetnij nożyczkami kawałek jutowego sznurka o długości około 6 cm, na jednym jego końcu zawiąż supełek. Wytnij nożyczkami po narysowanych liniach tułów i nogi.

Etap III

Klejem uniwersalnym posmaruj w środku, przy linii pleców brzegi rolki, oraz pasek przy głowie słonia. Teraz sklej ze sobą brzegi rolki wsuwając pomiędzy sklejane części jutowy ogonek i głowę. Dociśnij mocno sklejane brzegi, zepnij na około 10 minut klamerkami. Posmaruj klejem uniwersalnym paski przy uszach i przyklej je z obu stron głowy.

Etap IV

Po dokładnym wyschnięciu kleju pomaluj farbami słonika z obu stron: połącz białą farbę z odrobiną czarnej, tak żeby powstał kolor siwy. Po wyschnięciu farby przyklej z obu stron ruchome samoprzylepne oczka, wytnij z białej kartki kły i przyklej przy buzi słonia z obu stron, czerwoną kredką narysuj słonikowi buzię, czarną i białą możesz narysować na trąbie kreseczki (zmarszczki na skórze) oraz na nogach paznokcie.

Etap V

Jeśli chcesz wykonać napis „FIORELKOWE ZOO”, to:

  • wytnij z tektury pasek o szerokości około 4 cm i długości 20 cm;
  • pomaluj czarną farbą plakatową tekturowy pasek i patyczki do szaszłyków;
  • na kolorowych kartkach odrysuj kredką od nakrętki literowej pieczątki 13 kółeczek;
  • za pomocą pieczątek – literek wykonaj na kółeczkach napis (na jednym kółeczku jedna literka);
  • obrysuj flamastrami kontury literek, wytnij kółeczka, ułóż na pasku tektury napis i przyklej;
  • patyczki wsuń w korki i w pasek tektury – szyld do naszego plastycznego ZOO gotowy.


Praca gotowa.
Życzę udanej zabawy.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon