19 sierpnia 2022

Kwiatek z butelki po wodzie

30 min. Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Jak wykorzystać zużytą butelkę plastikową? Pomysłów na recyklingowe prace z plastiku jest całe mnóstwo, ale ta jest wyjątkowo urocza i idealnie nadaje się na prezent z różnych okazji 😊

Do jej zrobienia potrzebne będą:

Etap 1

Z gładkiej bibuły wycinamy kwadrat i zwijamy z niego kulkę. Zwracamy uwagę, aby jej wielkość dobrze pasowała do środkowego wgłębienia w odciętym dnie butelki. Na złożonym arkuszu zielonej bibuły rysujemy kształt dwóch połączonych ze sobą listków i wycinamy, a następnie składamy na pół i sklejamy z pomocą dwustronnej taśmy klejącej.

Etap 2

Odcięte dno butelki kolorujemy od środka markerami akrylowymi, które dobrze barwią także takie powierzchnie jak plastik. Każde wybrzuszenie to jeden z płatków; możemy pomalować wszystkie na jeden kolor albo jak w naszym przypadku na różne. Na środku za pomocą dwustronnej taśmy klejącej mocujemy kulkę z oczkami.

Etap 3

Słomkę łączymy z kwiatkiem taśmą klejącą i wkładamy ją do doniczki (możemy ją umocować w środku z użyciem plasteliny). Po bokach przyklejamy listki, a doniczkę wypełniamy pogniecioną zieloną bibułą.

Nasz uroczy kwiatek jest już gotowy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon