8 stycznia 2023

Kwiatki na Dzień Babci i Dziadka

około 60 minut Poziom trudności: 3/5

Dzień Babci i Dziadka już blisko, pora przygotować więc z tej okazji ciekawy upominek, taki, który ucieszy, zostanie na dłużej i będzie dowodem naszej wdzięczności, miłości i przywiązania. Proponuję dzisiaj wykonanie kartonowych kwiatków. Jeśli spodobał się Wam pomysł, to zapraszam do wspólnej zabawy.


Do wykonania pracy potrzebne będą:

 

Etap I

Pracę rozpocznij od odrysowania ołówkiem szablonów na tekturze – sześciu kół, z których powstaną trzy kwiatki, kilku listków, trójkątnego opakowania na bukiecik.


Etap II

Z bibuły o wybranym kolorze wytnij prostokąciki o wymiarach około 2×4 cm, następnie zaokrąglij z jednej strony paski, odcinając brzegi, tak żeby przypominały swoim wyglądem płatki.

Etap III

Tekturowe koło posmaruj klejem biurowym i przyklej dookoła koła płatki, delikatnie je marszcząc. Posmaruj klejem drugie tekturowe koło, spłaszcz koniec tekturowej słomki, połóż ją na tekturowym kole z płatkami i przyklej do niego drugie tekturowe koło, mocno dociśnij i chwilę przytrzymaj. Z pozostałych kół i papierowych słomek wykonaj w ten sam sposób pozostałe dwa kwiatki.

Etap IV

Klejem uniwersalnym przyklej na różnych wysokościach kwiatki do trójkątnego opakowania. Z pozostałych rurek odetnij odpowiedniej długości kawałki i doklej je do łodyg kwiatków, tak żeby wszystkie końce łodyg sięgały do dolnej części trójkątnego opakowania. Teraz doklej listki na łodygach – rurkach i na brzegach opakowania.

Etap V

Farbami plakatowymi pomaluj tekturowe koła (środki kwiatów) i tekturowe listki. Pozostaw pracę do wyschnięcia. Na tekturowych kołach przyklej ruchome oczka, dorysuj kredkami uśmiechy i policzki. W dolnej części trójkątnego opakowania zawiąż na kokardkę sznurek jutowy.

 

Etap VI

Ozdób kwiatki klejem z brokatem według własnego pomysłu, np. obrysowując kontury tekturowych kół, kontury płatków czy brzegi opakowania. Przyklej kilka brylancików.

W podobny sposób możesz wykonać wersję łatwiejszą, przyklejając tylko jeden kwiatek do opakowania. Na zaokrąglonym brzegu opakowania możesz przykleić falbankę z bibuły i ozdobić ją dziurkaczem.
Upominek dla babci i dziadka gotowy.


Życzę udanej zabawy i pozdrawiam wszystkie babcie i wszystkich dziadków.

 

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon