17 maja 2023

Kwiaty Dla Mamy – 3d

40 minut Poziom trudności: 5/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Kwiaty są jednym z najpiękniejszych prezentów natury, dlatego są tak bardzo popularnym upominkiem. Dzisiaj pokażemy Wam, jak stworzyć kwiaty z papieru, które będą trwalsze niż te naturalne i którymi będziecie mogli obdarować Wasze mamy z okazji ich święta.


Do wykonania potrzebne będą:


Etap 1

Aby rozpocząć tworzenie naszych pięknych kwiatów, potrzebujemy kilku podstawowych materiałów i narzędzi. Przede wszystkim musimy przygotować szablony wzorów kwiatka i liści; możemy to zrobić, pobierając plik i drukując strony w skali 1:1. Następnie będziemy potrzebować papieru z bloku technicznego, który sprawdzi się doskonale do tego celu.

Etap 2

Kolejnym krokiem jest wycięcie wszystkich elementów z papieru, zgodnie z pobranymi szablonami. Jeden kwiat składa się z 9 dużych, 6 średnich i 6 małych listków oraz środka, który jest dookoła ponacinany nożyczkami. Duże koło stanowi podstawę, na której naklejamy płatki, zaczynając od największego i stopniowo przechodząc do najmniejszego. Kiedy wszystkie płatki są już umieszczone na podstawie, możemy przystąpić do stworzenia środka kwiatu. Aby to zrobić, wycinamy okrągły kształt i następnie nożyczkami wykonujemy nacięcia dookoła, aby nadać mu efektowny wygląd. Środek możemy przykleić do środka podstawy kwiatu.

Etap 3

Dopełnieniem całości są liście, które możemy umieścić w tle przygotowanych kwiatów, przyklejając do ich podstawy. Jeżeli chcemy kwiaty wyeksponować na tle takim jak tektura, to możemy listki przykleić bezpośrednio na niej, a na nich wcześniej przygotowane kwiaty.

Ważne jest, aby być cierpliwym i precyzyjnym podczas wycinania i składania poszczególnych części kwiatów. Im dokładniej wykonamy te czynności, tym bardziej realistyczne i piękne będą nasze kwiaty z papieru. Kiedy już ukończymy kwiaty, możemy wykorzystać je jako piękny i elegancki prezent dla mamy.

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon