18 maja 2023

Papierowy bukiet dla Mamy

ok. 40 minut Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Szukasz oryginalnego pomysłu na prezent dla swojej mamy z okazji nadchodzącego święta? Czemu by nie stworzyć własnoręcznie wykonanego bukietu kwiatów? To nie tylko piękny gest, ale także wyjątkowy sposób na wyrażenie miłości i troski. Przygotowanie takiego bukietu jest proste i przyjemne, a potrzebne do jego wykonania materiały są łatwo dostępne.


Oto, co będzie potrzebne:

  1. Blok rysunkowy Fiorello: Wybierz zielony papier rysunkowy, który posłuży jako podstawa bukietu. Możesz dostosować jego rozmiar w zależności od preferencji.
  2. Czarny flamaster i cienkopis w jednym, czyli pisaki Sketch od Fiorello: Te narzędzia będą niezbędne do rysowania wzoru na kolorowym papierze, z którego wykonasz kwiatki.
  3. Wstążka: Wybierz piękną wstążkę w ulubionym kolorze swojej mamy. Będzie ona służyć do związania bukietu i dodania eleganckiego akcentu.
  4. Klej w sztyfcie Amos: Wykorzystaj klej do sklejenia kwiatków i mocowania ich na bukiecie.
  5. Nożyczki Grand: Nożyczki są niezbędne do wycinania papieru i tworzenia kształtów kwiatków.

Teraz, gdy masz przygotowane wszystkie potrzebne materiały, możemy przejść do wykonania bukietu kwiatów.

Etap 1

Złóż zielony papier rysunkowy w harmonijkę: zacznij od złamania papieru na pół i następnie złożenia go w harmonijkę. Zgięte boki na brzegach możesz zaokrąglić nożyczkami, aby nadać bukietowi bardziej naturalny wygląd.

Etap 2

Rysowanie wzoru na kolorowym papierze: Weź kolorowy papier i użyj czarnego pisaka Sketch z podwójnymi końcówkami – części grubej flamastra lub cienkopisu, aby narysować wzór kwiatka. Możesz wybrać ulubione kwiaty swojej mamy lub poeksperymentować z różnymi wzorami. Bądź kreatywny!
Wycinanie kwiatków: Po narysowaniu wzoru delikatnie wycinaj kwiatki nożyczkami. Staraj się wycinać precyzyjnie, aby uzyskać jak najbardziej realistyczny kształt kwiatków.

Etap 3

Tworzenie efektu 3D: Delikatnie natnij wycinane kwiatki nożyczkami, tworząc w nich delikatne zagłębienia i wygięcia. To dodatkowy krok, który nada bukietowi głębi i wyglądu trójwymiarowego.
Sklejanie kwiatków: Teraz, gdy masz wycięte i wygięte kwiatki, sklej je przy użyciu kleju w sztyfcie. Upewnij się, że klej jest delikatny i nie zostawia śladów na papierze.
Mocowanie kwiatków na bukiecie: Naklejaj sklejone kwiatki na bukiet, umieszczając je w harmonijnym układzie. Możesz dostosować ich rozmieszczenie i kształty według własnych upodobań.
Związanie bukietu wstążką: Połowę złożonego papieru zwiąż wstążką, tworząc podstawę bukietu. Wstążka dodaje elegancji i pomaga utrzymać bukiet razem.


Twój bukiet kwiatów jest teraz gotowy! Z pewnością będzie to prezent, który zachwyci Twoją mamę. Dodaj do niego jeszcze dedykację, aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym.

Propozycję zabawy przygotował Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon