Kwiaty dla mamy z balonów

30 minut
three

A może zamiast tradycyjnego kwiatka z kwiaciarni sprezentować mamie oryginalny kwiatek balonowy? Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne!

Wystarczą nam:

  • 4 długie balony w kolorach: 1 żółty (środek), 2 różowe (płatki) i 1 zielony (łodyga z listkami),
  • pompka do balonów,
  • nożyczki.

Etap 1

Pompujemy balony, zostawiając niedopompowane końcówki na ok.:

zielony – 5 palców,

różowe – 3 palce,

żółty – pompujemy do połowy.

Ugniatamy balony, rozprowadzając równomiernie powietrze po całym balonie, musi być dosyć miękki.

 

 

Etap 2

PŁATKI – Zaginamy balon jak na zdjęciu, tworząc trzy ,,pagórki”. Każdy po kolei zakręcamy kilka razy w miejscach zgięć, tworząc 3 płatki. Ogonek balonu zostawiamy, będzie nam potrzebny do połączenia z drugim balonem. Robimy podobnie z kolejnym balonem. Łączymy balony ze sobą wiążąc ogonki oraz przekręcając segmenty między sobą, dowolnie modelując kształt kwiatka.

 

 

 

Etap 3

ŚRODEK KWIATKA – Napompowany do połowy żółty balon związujemy dwoma końcami (przy napompowanej części). Długi ogonek przeplatamy pomiędzy różowe płatki i związujemy w dowolnym miejscu. Pozostały ogonek możemy obciąć.

 

 

Etap 4

ŁODYGA I LIŚCIE – Zielony balon zginamy w 4 miejscach tworząc 2 ,,pagórki” jak na zdjęciu, z obu stron zostawiając jeszcze po kawałku balona. Skręcamy w miejscach zgięć po kilka razy oraz obkręcamy liście razem z łodygą. Łączymy łodygę przy pomocy pozostawionego ogonka z resztą kwiatka. Modelujemy balony, żeby uzyskać efekt jak na ostatnim zdjęciu.

 

 

 

Która mama się oprze takiemu kwiatkowi?

 

Magdalena

 

 

 

 

Podobało się? Podziel się z innymi!