16 czerwca 2024

Kwiaty z recyklingu

30-40 min. + wychychanie farby Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Rolki po papierze toaletowym często lądują w koszu, choć mogą stać się fantastycznym materiałem do kreatywnych zabaw. W tym artykule pokażemy, jak w prosty sposób przekształcić je w kolorowe, letnie kwiaty. To doskonała zabawa dla dzieci, która rozwija ich zdolności manualne i wrażliwość estetyczną, a jednocześnie jest przyjazna dla środowiska dzięki recyklingowi.


Co będzie potrzebne:

Tworzymy kształt kwiatów

Na każdej rolce narysuj kształt kwiatu; możesz to zrobić na oko, nie musi to być idealne. Możesz też próbować narysować kształty różnych kwiatów. Następnie za pomocą nożyczek ostrożnie wytnij narysowane kształty. Jeśli wykonujesz tę pracę z młodszymi dziećmi, lepiej samodzielnie wyciąć kwiaty, aby uniknąć skaleczeń. Starsze dzieci mogą spróbować wycinać je same, pod nadzorem dorosłych.

Malowanie kwiatów

Teraz najprzyjemniejsza część – malowanie! Daj dzieciom farby akrylowe i pędzelki, pozwól im używać wyobraźni. Mogą tworzyć kwiaty w dowolnych kolorach, dodając szczegóły takie jak środki kwiatów, płatki w różnych barwach, a nawet wzory.


Po zakończeniu malowania pozostaw kwiaty do wyschnięcia. Farby akrylowe schną stosunkowo szybko, ale warto poczekać kilka godzin, aby farby dobrze się utrwaliły.

Prezentacja gotowych kwiatów

Po wyschnięciu kwiaty są gotowe do prezentacji! Można je postawić na półce, parapecie lub stworzyć z nich kolorowy bukiet. Gotowe kwiaty to nie tylko piękna ozdoba, ale również świetny sposób na wprowadzenie letniego nastroju do wnętrza.

Propozycję zabawy przygotowała Kreatywny Wychowawca

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon