17 czerwca 2024

Wakacyjne emocje – praca plastyczna

około 90 minut Poziom trudności: 3/5
5 1 vote
Ocena publikacji

Wakacje to czas wypoczynku, czekamy na nie z utęsknieniem cały rok. To też emocje, które przeżywamy – to radość, zadowolenie, spokój, ale też smutek, czasem nawet złość, kiedy się kończą, a my musimy wracać do swoich zajęć. Zapraszam Was dzisiaj do stworzenia wakacyjnych emotek (znaków graficznych) przedstawiających emocje, które nam towarzyszą nie tylko w wakacje.


Do wykonania pracy potrzebne będą:


Tworzymy koła

Pracę rozpocznij od odrysowania na złożonej gazecie talerzyków w trzech różnych rozmiarach (możesz skorzystać z szablonów), następnie wytnij nożyczkami odrysowane koła, tak żeby wyciąć od razu koła z wielu stron gazety.

Zszywamy emotki

Teraz kolej na połączenie zszywaczem kół; do wykonania jednej emotki użyj ich czterech. Połóż na blacie cztery takie same koła i staranie zepnij je ze sobą, przypinając z brzegu zszywki jedna obok drugiej do momentu, aż pozostanie niewielki otwór.


Pomiędzy gazetowe koła (z jednej strony dwa koła, z drugiej dwa) wsuń ścinki gazet lub ręcznik papierowy porwany na małe kawałki, tak by emotka zrobiła się nieco pękata, a następnie zszyj do końca gazetowe koło. W ten sam sposób wykonaj kolejne emotki. Ja zrobiłam sześć – dwie duże, dwie średnie i dwie małe, Ty oczywiście możesz wykonać ich dowolną ilość.

Malujemy emotki

Teraz pomaluj wszystkie emotki temperą w kolorze żółtym i pomarańczowym, czynność po wyschnięciu powtórz, pomaluj je również z drugiej strony.

Kreujemy emocje

Powycinaj szablony i odrysuj je na kolorowych kartkach bloku rysunkowego i również wytnij. Ułóż na kołach wybrane elementy – uśmiech, serduszka, gwiazdki, łza itp., tworzące wybrany rodzaj emocji, i przyklej klejem biurowym. Wykorzystaj też duże ruchome oczka. Dorysuj czarnym flamastrem niektóre elementy, np. zamknięte oko czy usta ułożone w dzióbek. Drugą stronę emotek ozdób w taki sam sposób. Kredkami dorysuj rumieńce.

Możesz dodać także wakacyjny akcent: z jednej strony emotek namaluj flamastrami akrylowymi rośliny – zielone listki, kolorowe kwiatki.
Możesz też stworzyć wakacyjną emotkę według własnego pomysłu.

Prace gotowe.

Życzę udanej zabawy i oczywiście wspaniałych wakacyjnych pozytywnych emocji, niech trwają jak najdłużej.

Propozycję zabawy przygotowała Alicja

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
około 60 minut Poziom trudności: 4/5
11 lipca 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon