15 grudnia 2022

Lampiony na choinkę – dekoracja handmade

30 min. Poziom trudności: 2/5

Okres przedświąteczny jest jednym z najmilszych w ciągu roku, także dlatego, że w tym czasie przygotowujemy dekoracje na choinkę. Możliwości jest wiele. Ja z dzieciństwa pamiętam klasyczne łańcuchy z papieru kolorowego lub bibuły oraz pawie oczka. Sama chciałabym dzisiaj przekonać Was do stworzenia lampionów, które są w sam raz na okres adwentu i późniejszych świąt. Praca nad nimi to ogromna frajda, więc myślę, że będziecie zachwyceni zarówno ich tworzeniem, jak i późniejszym ozdabianiem nimi choinki. Zapraszam do zabawy.

Do ich wykonania potrzebne będą:

Etap 1

W pierwszym kroku wybieramy kolory kartek A4, z jakich będziemy robić ozdoby. Odcinamy pasek o szerokości 13 centymetrów z dwóch kartek o różnych kolorach.

Etap 2

Wycięty pasek składamy na cztery tak aby powstały nam prostokąty o wymiarach 13×8 centymetrów i rozcinamy go wzdłuż linii zagięć. Robimy tak ze wszystkimi wybranymi kolorami. Jeden z prostokątów sklejamy w walec, smarując krótszy z boków klejem.

Etap 3

Wybieramy kontrastujący kolor do kartki, z której zrobiliśmy walec. Składamy go wzdłuż dłuższego boku na pół, a następnie wykonujemy równe nacięcia od strony grzbietu. Mogą to być proste linie, łuki albo nacięcia po skosie. Każdy ze sposobów zapewni nam inny efekt końcowy.

Etap 4

Otwieramy ponacinany prostokąt, aby posmarować klejem dłuższą jego krawędź. Zawijamy go wokół zrobionego wcześniej walca, przyklejając najpierw górną, a potem dolną krawędź.

Etap 5

Z jednego z prostokątów odcinamy cieniutki pasek papieru. Smarujemy jego oba końce klejem i mocujemy jako ucho lampionu.

Nasze lampiony są gotowe!

Propozycję zabawy przygotowała Paulina

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon