21 czerwca 2021

Letni salon piękności

1 godzina Poziom trudności: 3/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Niebawem rozpoczniemy dłuuugo wyczekiwane wakacje, dlatego mam dzisiaj dla Was niebanalną propozycję zabawy, w której będziemy mogli wcielić się w stylistę, wizażystę, a nawet fryzjera, a wszystko po to, aby skompletować idealny letni wizerunek plażowiczki. W tym celu stworzymy kartonową głowę z włosami z włóczki, które będziecie mogli czesać, przycinać lub zaplatać oraz dekorować różnorodnymi wakacyjnymi akcesoriami. Zainteresowani? A zatem zapraszam do wspólnej zabawy!

Co będzie potrzebne:

Etap 1

Wycinamy z kartonu kształty: głowę, okulary, szklankę ze słomką i parasolką, kapelusz. Obrysowujemy kontury czarnym markerem, rysujemy elementy.

Etap 2

Następnie możemy wcielić się w wizażystę i dobrać odpowiedni makijaż. W tym celu używamy farb plakatowych.

Etap 3

Robimy dziurkaczem otwory dookoła głowy. Przewlekamy po 3–4 pasma włóczki, zawiązujemy z tyłu na supeł. Nasza plażowiczka jest blondynką, ale jeżeli będziecie mieli ochotę zmienić jej kolor włosów to wystarczy, że wybierzecie inną włóczkę.

Etap 4

Teraz pora na stworzenie akcesoriów plażowych: kapelusz, okulary oraz letni koktajl ze słomką. W pierwszej kolejności wycinamy z bibuły po kilka kółeczek w tym samym kolorze, sklejamy je ze sobą w środku, nacinamy dookoła i wywijamy brzegi tworząc kwiatki, które następnie przyklejamy do kapelusza. Następnie malujemy okulary słoneczne i szklankę, palemkę i słomkę.

Etap 5

Możemy rozpoczynać zabawę i decydować, czy plażowiczka będzie miała na sobie kapelusz, czy okulary, a może będzie piła owocowy koktajl?

Możemy również ozdobić ją cekinami lub przyklejanymi diamencikami.

Fryzurę możemy również dowolnie modelować, tworząc kucyki, warkoczyki, ozdabiać spinkami lub kolorowymi gumkami.

Udanej zabawy!

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
ok. 30–40 minut (+ wysychanie kleju) Poziom trudności: 4/5
19 lutego 2024
facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon