30 lipca 2023

Lilia wodna – ozdoba 3D z bibuły

20 min. Poziom trudności: 1/5
0 0 votes
Ocena publikacji

Pozostając w temacie wakacyjnym, mamy dla Was bardzo ładną i prostą w wykonaniu pracę. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak stworzyć uroczy i delikatny kwiat, który będzie przypominał piękne lilie wodne pływające na jeziorach i stawach w ciepłe wakacyjne dni? Jeśli tak, to mamy dla Was idealny projekt – piękną lilię wodną z listkiem, wykonaną z papierowego talerzyka! Ta praca plastyczna jest bardzo prosta, a efekt końcowy na pewno zwróci uwagę. Odkąd pamiętam, zachwycały mnie te delikatne kwiaty, dlatego dzisiaj postanowiłem podzielić się z Wami tym pomysłem.

Do wykonania pracy, potrzebne będą:

Etap 1

Rozpoczynamy od wycięcia kształtu liścia lilii wodnej z papierowego talerzyka. Możemy użyć ołówka, aby najpierw narysować kształt liścia, a następnie wyciąć go nożyczkami. Po wycięciu listka wybieramy zieloną farbę plakatową i malujemy nią całą powierzchnię talerzyka, tworząc liść lilii. Pozostawiamy talerzyk do wyschnięcia.

Etap2

Wybieramy różowe arkusze bibuły gładkiej i wycinamy z nich cztery kształty kwiatu lilii oraz kilkanaście pojedynczych płatków. Każdy z płatków owijamy wokół pędzla, aby lekko zakręcić je ku górze, nadając mu delikatny i naturalny wygląd.

Etap 3

Na talerzyku przyklejamy klejem w sztyfcie pierwszą lilię. Pozostałe trzy doklejamy jedna na drugiej, za każdym razem lekko przekręcając element, tak aby płatki nie nachodziły na siebie, a trafiały w przerwę pomiędzy płatkami niższej warstwy. Pojedyncze płatki doklejamy wokół środka lilii.

Etap 4

Teraz przystępujemy do dodania detali, które urozmaicą naszą lilię wodną. Z żółtej bibuły wycinamy szeroki na 3 cm pasek i nacinamy go po szerokości nożyczkami. Następnie zwijamy go w rulonik i doklejamy go pośrodku lilii, imitując charakterystyczny środek kwiatu. Dodatkowo, jeżeli chcemy, możemy wyciąć kilka mniejszych różowych płatków, zakręcić je na pędzlu i przykleić wokół środka lilii, tworząc jeszcze bardziej realistyczny efekt.

Piękna lilia wodna jest gotowa! Ta ozdoba może stanowić część większej dekoracji, posłużyć jako element ozdobny na gazetce przedszkolnej bądź szkolnej, ale również świetnie się sprawdzi, jeżeli użyjemy jej jako pojedynczego elementu wystroju pokoju dziecięcego. Zapraszamy do wykonania tej pracy, na pewno dostarczy niemało radości.

Propozycję zabawy przygotowała Magdalena

facebook linkedin twitter twitter youtube search-icon printer-icon